Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Ženská na vrcholu: 5 zajímavostí o komedii s Annou Polívkovou

Ženská na vrcholu: Zajímavosti o komedii s Annou Polívkovou
Zdroj: Bioscop
+ Další 2 fotografie
film

Film Ženská na vrcholu vypráví o trochu svérázné svobodné matce Heleně (Anna Polívková), která odjede na popud své tety Ely (Jana Krausová) s osmiletým synem Mikulášem strávit advent v klidu na horách. Díky hře osudu se však místo v luxusním hotelu ocitá ve vysokohorské chatě, kde samotářský horal Richard (Martin Dejdar) provozuje adrenalinové sporty a žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a bratrem Mišem (Marek Němec), uznávaným členem horské služby, milovníkem žen a zábavy. 

V zimní komedii od Lenky Kny se opravdu nikdo z "horalů" nenudí. A to Helena, kterou ztvárnila Anna Polívková, netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby se za nimi na hory vydali. Jsou přece Vánoce a rodina musí být pohromadě!

Redakce eXtra.cz si pro vás o filmu Ženská na vrcholu (2019) připravala několik zajímavostí, které jste možná o snímku netušili.

Do role otce Heleny (Anny Polívkové) byl nejprve vybrán Josef Abrhám, ale během příprav natáčení nebyl zdravotně úplně fit. Nakonec ho vystřídal Bolek Polívka.

Štáb měl možnost točit v reálném prostředí na vrcholku Chopku jak interiéry, tak exteriéry. Když postavy vybíhaly z horské chaty, tak opravdu do mínus sedmnácti, do vichřice a vracely se zpět do chaty, kde se v reálných chodbách a pokojích příběh točil.

Původně se měl film od Lenky Kny jmenovat „Blíž ke hězdám“.

Ústřední píseň s názvem „Tohle není pláč“ nazpívala Bára Basiková spolu s Kamilem Střihavkou.

Natáčení probíhalo v Tatranské Lomnici a v Nízkých Tatrách na Chopku.

Související články

Další články