Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Žena zlomila světový rekord: V 67 letech porodila zdravou holčičku

Zdroj: FN Motol
zázrak
Sedmašedesátiletá žena z Číny zřejmě překonala světový rekord. Porodila totiž zdravou holčičku v tak vysokém věku a její početí bylo zřejmě přirozené. Pokud se to potvrdí, jedná se o nejstarší matku na světě, která otěhotněla jinak než za pomoci umělého oplodnění.

V čínské provincii Šan-tung porodila sedmašedesátiletá žena zdravou holčičku. Jedná se tak o nejstarší matku v Číně. Pokud se potvrdí, že žena jménem Tchien počala dítě přirozeně a ne umělým oplodněným, jednalo by se o světový rekord.

Tchien porodila v pátek císařským řezem. Sedmašedesátiletá žena již má dvě vlastní děti a dokonce je několikanásobnou babičkou. Její děti nebyly z nového přírůstku do rodiny úplně nadšené. "Moje dcera prohlásila, že pokud to děťátko porodím, přeruší s námi veškerý kontakt," uvedla novopečená maminka pro televizi CCTV.

Podle Guinnessovy knihy rekordů je doposud nejstarší evidovanou matkou, která otěhotněla přirozeným způsobem a dítě porodila zdravé, devětapadesátiletá žena z Británie. Dítě porodila v roce 1997.

Související články

Další články