Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Žena zlomila světový rekord: V 67 letech porodila zdravou holčičku

Žena zlomila světový rekord: V 67 letech porodila zdravou holčičku
Zdroj: FN Motol
zázrak
Sedmašedesátiletá žena z Číny zřejmě překonala světový rekord. Porodila totiž zdravou holčičku v tak vysokém věku a její početí bylo zřejmě přirozené. Pokud se to potvrdí, jedná se o nejstarší matku na světě, která otěhotněla jinak než za pomoci umělého oplodnění.

V čínské provincii Šan-tung porodila sedmašedesátiletá žena zdravou holčičku. Jedná se tak o nejstarší matku v Číně. Pokud se potvrdí, že žena jménem Tchien počala dítě přirozeně a ne umělým oplodněným, jednalo by se o světový rekord.

Tchien porodila v pátek císařským řezem. Sedmašedesátiletá žena již má dvě vlastní děti a dokonce je několikanásobnou babičkou. Její děti nebyly z nového přírůstku do rodiny úplně nadšené. "Moje dcera prohlásila, že pokud to děťátko porodím, přeruší s námi veškerý kontakt," uvedla novopečená maminka pro televizi CCTV.

Podle Guinnessovy knihy rekordů je doposud nejstarší evidovanou matkou, která otěhotněla přirozeným způsobem a dítě porodila zdravé, devětapadesátiletá žena z Británie. Dítě porodila v roce 1997.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy