Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Žena vtrhla do lékárny v Praze a schválně tam kašlala: Vše si natočila, lidé se jí vysmáli

Žena vtrhla do lékárny v Praze a schválně tam kašlala: Vše si natočila, lidé se jí vysmáli
Zdroj: Reprofoto Facebook Paralelní listy
+ Další 4 fotografie
Dr. Max
Vládní nařízení se Čechům pomalu přestávají líbit, i tak je ale respektují a dodržují. Ne však všichni. Paní Vlasta W. si v jedné z lékáren řetězce Dr. Max natočila zaměstnance kvůli tomu, že jí nechtěl vydat její léky na předpis, které si přišla vyzvednout. Lékárník však měl svůj důvod - odmítl jí je vydat, protože neměla nasazenou roušku.

Video má sice dvě minuty, ale konverzace musela začít mnohem dříve. V první části videa se objevuje hlavně mladý lékárník, který ženu hned na začátku slušně žádá, aby šla jinam, protože jej ohrožuje. Je docela jasné, že paní Vlasta si i přes vládní nařízení, že se mají ve zdravotnických zařízeních a lékárnách v Praze nosit roušky, nechala tvář odkrytou.

Lékárník se jí právě kvůli tomu rozhodl nevydat léky, cítil se prý ohroženě: "A já vás prosil, abyste šla jinam, protože mě ohrožujete." "Neohrožuju vás, máte tady plexisklo a já jsem zdravá," argumentuje paní Vlasta. Na to jí lékárník odpověděl, že plexisklo rozhodně není dostatečná ochrana, ale žena jej přerušila s tím, že je prostě zdravá.

Spor kvůli nevydaným lékům a roušce

"Odmítáte mi vydat léky? Na základě čeho?" dotazovala se. Lékárník proti ženě vytáhl naprosto pádný argument - vládní nařízení. "Vy máte svědomí na to nevydat mi léky, protože nemám roušku?" ptala se dále a lékárníkovi se div nevysmála, že samotný zákon ani nezná. S nepříjemným tónem v hlase se paní Vlasta opět dožadovala svých léků.

Mladík za pultem se rozhodl s neoblomnou ženou situaci nějak vyřešit. "Tak si zakryjte alespoň nos," naléhal lékárník na ženu. V ten samý okamžik se Vlasta opět zaměřila na to, že má muž před sebou plexisklo a začala naschvál kašlat. Lékárník už zřejmě v tu chvíli ztratil všechnu trpělivost, rozhodil rukama a se slovy "nedám vám nic" odešel do skladu.

V lékárně Dr. Max byla s mužem ještě jeho kolegyně, která vydávala volně dostupná léčiva. Paní Vlasta začne naléhat i na ni. "My máme prostě takové nařízení, já jsem si to nevymyslela," zastala se lékárnice kolegy. "Já vím, ale léky byste mi vydat mohli, je to na vás, je to na každém člověku," osočila ji paní Vlasta a o muži se vyjádřila tak, že prý jen buzeruje. Lékárnice jí však její léky vydat nemůže a poslala ji také do jiné lékárny.

Vlasta hledala zastání, dočkala se výsměchu

Velmi zajímavý moment přichází ve chvíli, kdy vstupuje postarší paní, která také nemá roušku. Lékárnice ji slušně požádá, aby si ji nasadila. Paní si hned uvědomí, že ji nemá a začne ji dolovat z tašky. V tu chvíli se otáčí lékárnice na paní Vlastu se slovy: "Přece to není takový problém vzít si roušku." Žena se však okamžitě brání. "Pro mě ano, pro mě to problém je," odsekla paní Vlasta.

Žena pak video umístila na svůj Facebook a nechala je veřejné. Zřejmě čekala na pochopení a chtěla lékárníkovi udělat ostudu. Podle komentářů pod videem, které už stihla smazat, se ale lidé muže naopak zastávali. A protože platí pravidlo - co je jednou na internetu, to tam také zůstane, i po smazání video koluje mezi uživateli. Vznikla dokonce událost Lékárník did nothing wrong (Lékárník neudělal nic špatného), kde se dá video shlédnout. Ženě se lidé smějí, nadávají jí a ťukají si na čelo, že to ona by se měla stydět, nikoliv mladík za pultem.

Celé video si můžete pustit zde.

Související články

Další články