Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Žena v kómatu otěhotněla a porodila: Z jejího znásilnění byl obviněn zdravotní bratr

Zdroj: extra.cz
otřesný případ
Žena, která ležela v kómatu a byla znásilněna porodila zdravé dítě. DNA prozradilo, že jeho otcem je Nathan Dorceus Sutherland (36), zdravotní bratr, který v nemocnici pracoval. Muž si už vyslechl obvinění a sedí ve vězení.

K případu se vyjádřil seržant Tommy Thompson. "V době, kdy se incident odehrál, měl Nathan Sutherland na starosti péči o ženu," sdělil americkým médiím. Vyšetřovatelé nalezli shodu v DNA Nathana a dítěte, která žena ve vegetativním stavu porodila Hned ten den byl zdravotní bratr se zvrhlými choutkami zadržen. Tou dobou byl stále ještě zaměstnancem nemocnice Hacienda Healthcare, kde se incident odehrál.

Nemocnice Sutherlanda propustila ihned po zjištění, že byl zatčen. "Zdravotní bratr Nathan Dorceus Sutherland měl ke své práci oprávnění a před nástupem do našeho zařízení jsme si o něm zjistili všechny potřebné informace. Jakmile jsme se dozvěděli o jeho zatčení, ukončili jsme s ním pracovní poměr," vypovědělo vedení Hacienda Healthcare.

Vyšetřování stále pokračuje, policie zatím nemá jasno v tom, zda byla žena znásilněna vícekrát a zda nebyli znásilněni i další pacienti. Nemocnice učinila opatření, mužští pracovníci nemohou za ženskými pacientkami bez doprovodu opačného pohlaví.

Devětadvacetiletá žena porodila 29. prosince zdravého chlapečka. Nově nalezené spisy ale ukázaly, že v kómatu neležela 14 let, ale dokonce celých 26 let. Rodiče ženy vypověděli, že už není v kómatu. "Moji klienti chtějí veřejnosti sdělit, že jejich dcera je při vědomí. Úraz a kóma mají za následek poškození mozku, žena nemůže mluvit, může však hýbat hlavou krkem, reaguje na mluvu a své pocity vyjadřuje skrze výrazy v obličeji," sdělil veřejnosti právník rodiny.

Mladá žena si tak zřejmě ani neuvědomuje, že má dítě. Toho se její rodina ujala a bude se o něj starat.

Související články

Další články