Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Dlouhovláska Výměna manželek

Nejnovější kauzy

Žena v Brně našla kabelku se statisíci: Majitelka ani nepoděkovala a pláchla zpátky na Slovensko

Majitelka ani nepoděkovala a pláchla zpátky na Slovensko.
Slušnost se v dnešní době očividně nevyplácí. Své o tom ví žena z Brna, která před pár dny našla kabelku se statisíci korun. Neváhala a vše odevzdala na policejní služebně. Jenomže slovenská majitelka ani nepoděkovala, natož aby nálezkyni dala 10 % z peněz, na které má právo.

Dvaatřicetiletá žena se před pár dny vypravila venčit psa. U rybníka na jihu Brna při tom našla zablácenou kabelku. Našla v ní doklady, a tak ji šla odevzdat na služebnu městské policie. Kabelka obsahovala slovenské doklady, platební karty, několik balení léků a bylo v ní schovaných i 7 tisíc eur.

Strážníci proto kabelku předali státní policii. Ta majitelku ze Slovenska kontaktovala. Netrvalo dlouho a pro věci si přijela, ale nenechala na sebe žádný kontakt. Nálezkyně tak vůbec neví, komu svým objevem pomohla. Nedostalo se jí ani poděkování, natož 10 % nálezného, na než má podle zákona právo.

„Nejednalo se o lacinou kabelku. Paní dostala po roce všechny věci, které jsem našla, a státní zaměstnanci se se mnou baví jak s oslem. Už nikdy nebudu nález řešit touto cestou. Jsem akorát za blbce před každým, koho potkám,“ řekla slovenskému serveru topky.sk pejskařka.

Nemusí přitom zatím věšet hlavu. Policie jí sice údaje majitelky předat nemůže, ta by ale od ní měla dostat kontakt na nálezkyni. Jestliže jí 10 % nálezného nevyplatí, může se žena obrátit na soud a podat žalobu na nevyplacené nálezné.

Mohlo by vás zajímat

Další články