Dvaatřicetiletá žena se před pár dny vypravila venčit psa. U rybníka na jihu Brna při tom našla zablácenou kabelku. Našla v ní doklady, a tak ji šla odevzdat na služebnu městské policie. Kabelka obsahovala slovenské doklady, platební karty, několik balení léků a bylo v ní schovaných i 7 tisíc eur.

Strážníci proto kabelku předali státní policii. Ta majitelku ze Slovenska kontaktovala. Netrvalo dlouho a pro věci si přijela, ale nenechala na sebe žádný kontakt. Nálezkyně tak vůbec neví, komu svým objevem pomohla. Nedostalo se jí ani poděkování, natož 10 % nálezného, na než má podle zákona právo.

„Nejednalo se o lacinou kabelku. Paní dostala po roce všechny věci, které jsem našla, a státní zaměstnanci se se mnou baví jak s oslem. Už nikdy nebudu nález řešit touto cestou. Jsem akorát za blbce před každým, koho potkám,“ řekla slovenskému serveru topky.sk pejskařka.

Nemusí přitom zatím věšet hlavu. Policie jí sice údaje majitelky předat nemůže, ta by ale od ní měla dostat kontakt na nálezkyni. Jestliže jí 10 % nálezného nevyplatí, může se žena obrátit na soud a podat žalobu na nevyplacené nálezné.