Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Žena trpěla chorobným vytrháváním vlasů! Neuvěříte, co jí pomohlo od její závislosti!

Otřesná závislost!
+ Dalších 6 fotografií
Ruth Sweet žila naprosto normálním životem mladé dívky. Ale to se po čtrnáctém roku jejího života změnilo. Rodiče dívky se totiž náhle rozvedli. To Ruth opravdu špatně snášela, a proto si začala vytrhávat vlasy. Dělala to tak často, až se z toho stala závislost.

Ruth Sweet žila bezstarostným životem až do svých čtrnácti let. V té době se totiž její rodiče rozvedli a Ruth celý rozvod velmi špatně snášela. Nevěděla, jak se má vyrovnat s tak těžkou ránou, jako je odloučení rodičů. Proto si našla únik, kvůli kterému se později skoro ani nevdala.

Dívka začala trpět Trichotillománií, neboli chorobným vytrháváním vlasů. Trichotillománie se projevuje opakovaným taháním se za vlasy a vytrháváním si částí kštice. Záchvaty vytrhávání vlasů se mohou objevit ve stresových a jiných nepříjemných situacích, které kladou zvýšenou zátěž na psychiku dotyčného.

Ruth trhání vlasů přinášelo obrovskou psychickou úlevu. Jenomže z tohohle počínání se pomalu vyklubala závislost.

Svou závislost dokázala tak dobře skrývat, že dokonce ani její snoubenec nic nepoznal. Nakonec ale musela s pravdou ven. Nechtěla si totiž představit, že by se vdávala za svého snoubence plešatá. Ruth si oholila zbytek vlasů, aby je tak nemohla nadále vytrhávat, a podstoupila léčbu, která pomohla jejím vlasům opět vyrůst.

Nakonec léčba byla úspěšná a vše dobře dopadlo. Ruth byla na své svatbě opravdu krásnou nevěstou.

Mohlo by vás zajímat

Další články