Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Žena si pro umělé oplodnění vybrala vysokého dárce: Porodila trpaslíka, banku žaluje

Žena si pro umělé oplodnění vybrala vysokého dárce: Porodila trpaslíka, banku žaluje
Zdroj: Profimedia
bizár
Čtyřicetiletá úspěšná spisovatelka z Ruska si na webových stránkách vybrala dárce spermatu pro umělé oplodnění. Po prohlédnutí snímků a přečtení genetických předpokladů si vybrala muže, který ji podle dostupných informací okouzlil svými světlými vlasy, skvělým vzděláním, ale především svou výškou přes 180 centimetrů. Když na svět přivedla dítě s achondroplazií, tedy vrozeným onemocněním známým jako disproporcionální trpaslictví, rozhodla se spermabanku zažalovat.

Nejmenovaná čtyřicetiletá spisovatelka z Ruska se rozhodla, že vzhledem k tikajícím biologickým hodinám podstoupí umělé oplodnění. Navštívila proto stránky dánské spermabanky, kde si z registru dárců vybrala toho nejvhodnějšího - přes 180 centimetrů vysokého muže se světlými vlasy a skvělým vzděláním. Oplodnění proběhlo dle plánu, z těhotenství se však žena dlouho neradovala.

V pozdějším stádiu těhotenství doktoři odhalili, že nenarozené dítě s největší pravděpodobností trpí achondroplazií, která se projevuje malým vzrůstem a atypickou tělesnou proporcí. Podezření lékařů se po porodu potvrdilo a novopečené matce bylo řečeno, že jejímu nyní už dvouletému synovi se nikdy správně nevyvinou končetiny ani obličejové rysy. V dospělosti doroste výšky maximálně 120 centimetrů.

Matka chlapce nyní anonymně promluvila k veřejnosti, aby varovala ženy zvažující umělé oplodnění před rizikem, které by podstoupily v případě, že by si vybraly dárce ze stejné spermabanky, jakou zvolila ona. Onu banku zároveň zažalovala a soud nařídil zablokování jejích stránek na území celého Ruska. Zároveň rozhodl o tom, že využití jejích služeb občankami země bude trestné.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy