Alice v dětství prodělala leukémii. Lékaři jí řekli, že by mohla mít kvůli této nemoci v budoucnu problém s otěhotněním. A bohužel se jejich slova naplnila. Před dvěma lety se jí sice podařilo otěhotnět, ale radost jí dlouho nevydržela. Zanedlouho potratila.

Zdravotně na tom byla velmi špatně a lékaři jí řekli, že dítě sama nikdy nedonosí a musí tak zvolit nějakou jinou alternativu. Alice byla zdrcená, moc si s partnerem přáli miminko.

Její matku Theresu (46) ale napadlo, že by jí mohla pomoct. I když dost netradičním způsobem. Navrhla dceři, že podstoupí umělé oplodnění a dítě jí donosí a porodí. „Měla jsem strach z reakce Alice. Věděla jsem, že je to jediná možnost, nebo by si museli miminko adoptovat. Také jsem měla strach, aby se to povedlo vzhledem k mému věku. Ale byla jsem rozhodnutá pro dceru udělat cokoliv,“ řekla Theresa.

Therese se podařilo otěhotnět hned napoprvé, a tak z toho měli všichni velkou radost. „Hned jsem věděla, že jsem těhotná, bylo mi špatně. Pak jsme i s dcerou chodily na kontroly k lékaři,“ vysvětlila matka.

Nakonec vše dobře dopadlo, Theresa dítě pro svoji dceru donosila, a dokonce rodila přirozeně. Toho, co udělala pro svoji dceru, nelituje a klidně by to udělala znova. Takovou maminku by si snad přál každý.