Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Žena se stala v 74 letech poprvé matkou. Porodila zdravá dvojčata

zázrak
Skutečný zázrak se stal v Indii, kde čtyřiasedmdesátiletá žena bez komplikací donosila a porodila zdravá dvojčata. Seniorka podstoupila umělé oplodnění proto, že ji touha mít děti ani v pokročilém věku neopustila. Celý život se o potomka s manželem snažili, zadařilo se až nyní a žena tak udělala z osmdesátiletého manžela šťastného otce.

Indka ve státě Ándhrapradéš porodila císařským řezem zdravá dvojčata. Žena loni podstoupila umělé oplodnění, při němž bylo použito vajíčko dárkyně a sperma jejího o 6 let staršího manžela. Podle tamního deníku Hindustan Times jsou holčičky i matka v pořádku.

Indka se stala pravděpodobně nejstarší matkou na světě a lékaři mluví o vzácném případu. Celý porod i těhotenství probíhaly bez jakýchkoliv komplikací. Navíc se umělé oplodnění podařilo hned napoprvé.

Novopečení rodiče si přitom přáli dítě celý život, bohužel se jim ale nedařilo. Manželé jsou od roku 1962 a vzdát se práva na potomka nechtěli ani na sklonku života. „Navzdory snaze se jí nepodařilo otěhotnět ani poté, co navštívila několik nemocnic. I když u ní před 25 lety proběhla menopauza, silná touha stát se matkou jí zůstala,“ sdělil médiím ženin ošetřující lékař Sanakajál Umašankar.

Tato žena není v Indii jediným případem matky seniorky. V roce 2008 porodila v indickém státě Uttarpradéš dvaasedmdesátiletá žena po umělém oplodnění dvojčata. V roce 2016 se stala matkou sedmdesátiletá Indka z Amritsaru, když porodila zdravého syna.

Umělé oplodnění v Česku lze provést jenom do 49 let a do 39 let je hrazeno pojišťovnou. Umělému oplodnění se u nás věnuje přes 40 center, většina je soukromých.

Související články

Další články