Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Žena se kvůli vážné nemoci narodila bez vaginy! Teď si ovšem přeje otěhotnět!

Žena by si přála mít dítě!
Zdroj: profimedia.cz
Dnes 23leté ženě z amerického státu Georgia byl ve dvanácti letech diagnostikován Mayer-Rokitansky-Küster-Hauserův syndrom. Tato genetická porucha se vyznačuje tím, že žena nemá pochvu. Devan Merck měla navíc chybně umístěnou dělohu a děložní čípek. Lékaři "vyrobili" umělou pochvu z její DNA, a tak mladá žena doufá, že se jednou dočká i potomka.

Třiadvacetiletá Devan Merck má v životě smůly víc než dost. Tahle dívka žila úplně obyčejný život mladé slečny v americkém městě Georgia až do svých devatenácti let. Pak se jí obrátil život vzhůru nohama.

Lékaři dívce totiž diagnostikovali genetickou poruchu, kvůli které nemá vaginu. Aby toho nebylo málo, tak Devan měla špatně umístěnou dělohu a děložní čípek.

Doktorům se podařilo vytvořit umělou pochvu z její DNA a tím jí dali i naději, že se dívka jednou dočká i dětí. Ona i její přítel by si totiž moc přáli potomka.

Cesta to ale nebyla rozhodně jednoduchá. Devan musela podstoupit hned několik operací a do té doby nemohla normálně menstruovat nebo mít pohlavní styk.

Největší problém je v tom, že dívka nemůže sama dítě odnosit. Ovšem v současné době se blýská na lepší časy. Devan si nechá odebrat vajíčka, která se oplodní ve zkumavce spermiemi jejího manžela, a embrya pak zavedou do dělohy náhradní matky.

Tak držme rodině palce, ať vše dopadne tak, jak má!

Související články

Další články