Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Žena nevěděla, že je těhotná, zjistila to až 15 hodin před porodem

Amanda Ross se svojí dcerkou Chloe.
Zdroj: profimedia.cz

Představte si následující situaci: Žena nakupuje, dostane silné žaludeční křeče, v domnění, že jde o něco vážného, okamžitě vyhledá lékařskou pomoc… a o 15 hodin později porodí císařským řezem holčičku.

Jeden by byl v pokušení si myslet, že něco takového se může stát maximálně nějaké mladé nezkušené dívce, která teprve nedávno přišla o panenství a neuvědomila si přitom, že by se měla chránit před početím. To by se však zmýlil. Hlavní hrdinka tohoto příběhu – Amanda Ross z Velké Británie – má totiž 41 let.

Navzdory svému pokročilému věku Amanda vůbec netušila, že je v jiném stavu. Když jí tedy doktor oznámil, že je těhotná asi sedm nebo osm měsíců, byl to pro ni – i pro jejího muže Paula, který už má dvě děti a dvě vnoučata z prvního manželství - obrovský šok.

Druhý šok následoval o několik hodin později, kdy jí opět začalo zlobit bříško a raději se nechala odvézt do nemocnice. Tam zjistili, že nenarozené dítě má nebezpečně nízký tep, a Amanda musela na císařský řez. Za dalších 80 minut byla její dcera Chloe (porodní váha cca 2 kg) na světě.

"Necítila jsem žádné kopání, neměla jsem žádné zvláštní chutě, žádné ranní nevolnosti, prostě nic. Na miminko jsme byli naprosto nepřipravení, doma bych nenašla ani obyčejnou vatovou tyčinku. Naši příbuzní nám ale naštěstí sehnali všechno, co potřebujeme," říká s úsměvem novopečená maminka a dodává: "V duchu jsem si nadávala, že jsem si mohla pořídit dítě už před deseti lety – ale to ne, já otěhotním až ve svých čtyřiceti. Stále ještě tomu nemůžu uvěřit a nějaký čas potrvá, než si na to zvyknu."

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy