Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vendula Pizingerová koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Žena nakažená koronavirem zemřela při porodu: Dítě se lékařům podařilo zachránit

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
koronavirus
Tragická zpráva přišla ze severního Londýna. Při porodu tam zemřela žena, u které předtím testy potvrdily nákazu zákeřným koronavirem. Přesnou příčinu smrti určí až nařízená pitva. Miminko se lékařům podařilo zachránit.

Svoje dítě bohužel nikdy neobejme. V londýnské nemocnici Whittington během porodu zemřela žena, která měla koronavirus. O tragédii informoval server Mirror.

Miminko se lékařům podařilo zachránit. Podle prvních testů na něj matka nákazu nepřenesla, mělo by tak být v pořádku. Příčinu smrti ženy musí určit pitva. Netrpěla totiž žádnými dalšími zdravotními obtížemi. Porodem oslabený organismus nejspíš nezvládl nápor nemoci COVID-19.

Lékaře tragédie zdrtila

Zaměstnance nemocnice smrt rodičky naprosto zdrtila. „Tohle neštěstí mělo na hrdiny z Britské národní zdravotní služby obrovský dopad. Zúčastnění doktoři se neubránili slzám. Jedinou útěchou pro ně je, že dítě přežilo,“ řekl britskému listu The Sun zdroj od zdravotníků.

Nejedná se o první špatnou zprávu v souvislosti s porodem a koronavirem. V polovině března se potvrdila nákaza u novorozeněte, jehož matka je rovněž infikovaná. Oba jsou v intezivní lékařské péči ve dvou různých nemocnicích.

Související články

Další články