Je jí 26 let, je absolventkou Harvardské univerzity a má velice zvláštní poselství, které se vám snaží předat. Mladá žena vzbudila pořádný rozruch, když běžela celý Londýnský maraton bez tamponu, i když by ho evidentně snesla.

„Běžela jsem celý maraton s krví kapající po mých nohou. Dodalo mi to obrovský pocit posílení mého postavení,“ uvedla na svých webových stránkách Kiran.

Mladá žena se pomocí velice zvláštního způsobu snažila upozornit na ženy, které nemají možnost si tampony koupit. Rovněž usiluje o to, aby ženy menstruaci přijaly jako běžnou věc, místo aby se za ni styděly. A jelikož chce jít Kiran sama příkladem, tak se po doběhnutí s úsměvem fotila se zkrvavenými kalhotami.

„Během maratonu může být sexismus poražen,“ domnívá se mladá žena, která dostala menstruaci den před závodem a připadalo jí, že by bylo nepohodlné mít při běhu tampon.

„Jestli existuje jedna cesta, jak překonat útisk, pak je to běžet maraton jakýmkoliv způsobem chcete. Tam je totiž poskvrna ženské menstruace nepodstatná a my můžeme přepsat pravidla tak, jak si sami zvolíme.“

Rozumíte tomu, o čem Kiran mluví? Souhlasíte s ní? Pokud ano, tak skutečně uvítáme váš komentář.