Pětadvacetiletá Martina sice svůj boj o život v plzeňské nemocnici vyhrála, ale vzpomínky si ponese celý život. Nejen v hlavě. Nešťastná žena doplatila na své bývalé vztahy a hlavně na svou atraktivitu, protože někdo se jí pomstil tím nejhorším myslitelným způsobem.

Minulý týden na ni během odjezdu do práce někdo vylil kyselinu sírovou a chrstnul jí ji přímo do obličeje. Leknutí bylo tak velké, že Martina dokonce i část kyseliny spolkla, má vážná poranění na končetinách a samozřejmě i na obličeji.

Podezřelým v případu je její bývalý přítel, taxikář Jan D., který ale jakoukoliv vinu odmítá. Plzeňská policie zastavila všechen tok informací a pouze potvrzuje, že pracuje s několika verzemi případu, je klidně možné, že na útok si někdo zaplatil nájemného vraha. A tím někým nemusí být ani muž.

Jasné už ale je, tedy podle zpráv psychologů, již na případu pracují, že motivem byla pomsta a snaha Martině zabránit v jakémkoliv dalším milostném životě. Právě proto policie prošetřuje všechny její předešlé známosti a ženy, které by měly důvod na ni žárlit.