Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Žena, která oživila Jona Snowa: Carice van Houten ze Hry o trůny září ve Skleněném pokoji

Zdroj: csfd
+ Dalších 9 fotografií
hit
Do kin přišel hit Skleněný pokoj, jehož úspěch kritici i diváci předvídali. Česko-slovenský snímek obsazený i jedněmi z největších hvězd zahraničních kinosálů a televizí. České diváky však nejvíce zaujala Carice van Houten (42), která je jim povědomá jako Melisandra ze seriálu Hra o trůny.

Snímek Skleněný pokoj je adaptací stejnojmenného bestselleru anglického spisovatele Simona Mawera, inspirovaného osudy majitelů brněnské vily Tugendhat. Pokoj je samým středobodem vily a symbolem nadějí mladého československého národa. Podle diváků, kteří už měli příležitost snímek vidět, se jedná o dokonalý příklad evropského velkofilmu.

Jen málokoho nezaujalo obsazení Carice van Houten. Ta se ukázala v úplně jiném světle, než v jakém ji většina diváků zná ze seriálu Hra o trůny. Tam hrála Melisandru, rudou kněžku a poutačku stínů, která svou nejdůležitější úlohu splnila v momentě, kdy vrátila život oblíbené postavě Jona Snowa.

V knize Hra o trůny je Melisandra popisována jako nádherná žena vysoké postavy s dlouhými vlasy a bledou pletí. Na tuto roli se Carice hodila, je totiž nesmírně krásná a ve Skleněném pokoji už to jen potvrdila. V galerii naleznete její snímky, na kterých byste jí 42 let rozhodně netipovali.

Související články

Další články