Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Žena hrála hry na svém mobilu celé hodiny. Pak se jí stalo něco hrozného!

Žena si zničila zrak přílišným koukáním na mobil a počítač.
Zdroj: Profimedia
Strávíte na svém mobilu hodiny hraním her? Měli byste si dát velký pozor. Jednadvacetiletá žena z Číny na to doplatila a oslepla na jedno oko.

Žena, která je v médiích prezentována jako Wu, si začátkem října všimla, že nevidí na pravé oko. Myslela si, že je přepracovaná, a šla si lehnout. Ráno zjistila, že na oko stále nevidí.

Navštívila lékaře a ten jí sdělil, že má obstrukci centrální retinální tepny. Tato diagnóza bývá často diagnostikována seniorům. Wu si ji však způsobila nadměrným hraním her na svém mobilním telefonu.

„Když jsem měla volno, vzbudila jsem se v šest ráno a po snídani jsem hrála až do čtyř odpoledne. Pak jsem si dala pauzu a na chvíli jsem si šla lehnout. Pokračovala jsem až do dvou do rána. Někdy jsem si ani nedělala přestávky na jídlo,“ popisovala žena svou závislost.

Žena celý den pracovala na počítači a zbytek svého času trávila na svém smartphonu. Lékaři doporučují, aby si lidé dávali po 30 minutách pauzu, ať už od počítače, anebo mobilního telefonu. Vytrvalé koukání na obrazovky poškozuje zrak.

Související články

Další články