Maminka čtyř dcer v televizi promluvila o tom, že už v osmnácti případech po sobě musela uměle přerušit těhotenství. Děti miluje a chce další, jenže vždy, když zjistí pohlaví, dostane manžel vztek a propadá depresím. Už léta si zoufale přeje syna, píše web Thanh Nien News.

„Byla jsem z toho velmi frustrovaná a chtěla jsem se zabít, mít konečně všechno za sebou,“ uvedla v rozhovoru. Místo toho, aby měla v manželovi oporu, je pro něho jen nástrojem k tomu mít syna. To se jí ale nedaří. Vždy, když otěhotní a zjistí, že to bude zase holka, jde raději na potrat. „Můj manžel si pořád hledá někoho jiného, kdo by mu dokázal porodit syna,“ dodala žena.

Ačkoli nám, Evropanům, se případ může zdát šokující, v asijském světě nejde o nic až tak výjimečného. Potraty kvůli pohlaví dítěte jsou dávno známé z Číny nebo Indie, kde si rodina zrovna nevýská, když se má narodit dívka.

Ač to zní jakkoli zvláštně, syny mají raději díky praktickým důvodům. Muži vydělávají víc peněz, dokážou zajistit rodinu včetně rodičů, jsou pracovně výkonnější, což se týká především zemědělských oblastí. Dcera je naopak zátěž, která bude jednou potřebovat věno. A když se vdá, odejde k rodině svého manžela. Rodiče na ní tak nijak nevydělají.