Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Žena díky operaci shodila 80 kilo, s výsledkem však není spokojená

Jen Larsen před zákrokem (vlevo) a po zákroku (vpravo).

Čekala něco úplně jiného. Tak by se dal ve stručnosti shrnout příběh osmatřicetileté ženy z Utahu, která podstoupila takzvanou bariatrickou operaci. „Ztratila jsem vědomí vlastního já. Pocit důstojnosti, kontroly i zralosti. Svůj smysl pro proporce. Sice jsem byla konečně hubená, ale můj život se k lepšímu rozhodně nezměnil,“ hořekuje dnes Jen Larsen.

Před šesti lety vážila přes 140 kg. Jelikož diety nezabíraly, rozhodla se nakonec pro bariatrickou chirurgii. Ta je obecně považována za nejefektivnější způsob léčby pacientů se třetím (tedy nejtěžším) stupněm obezity.

Ačkoliv zákrok byl úspěšný a obvod příslušných tělesných partií se zmenšil, problémy paní Larsen zůstaly stále stejně velké. Co se vlastně stalo? „Zbavila jsem se spousty nadbytečných kil, ale nezměnila jsem se uvnitř. Nedařilo se mi zjistit, proč jsem pořád v depresi – proč se cítím tak sklíčená, když jediná věc, o které jsem si dřív myslela, že ničí můj život, byla konečně pryč,“ vysvětluje Jen.

Navzdory všem očekáváním jí tedy operace žádné štěstí nepřinesla. Místo toho je rozčarovaná a zoufalá. Ne nadarmo se říká: Zabij svůj sen tím, že ho uskutečníš. Štíhlá postava prostě není všechno!

Související články

Další články