Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Žena chtěla postřílet teplické prvňáčky. Soud ji uznal vinnou za nenávistný komentář

Žáci ZŠ Plynárenská, Teplice.
Zdroj: Twitter/HateFreeCulture
Už loni na podzim zveřejnil Teplický deník fotografii tamních prvnáčků převážně romského původu. Jsou mezi nimi však i Vietnamci a Arabové. K lavině krajně nevhodných komentářů se na sociálních sítích přidala žena, která pod snímek zveřejnila obrázek s pistolí a přidala slovo "rovnou." Za výhružku zastřelení malých dětí jí okresní soud v Tachově nyní uznal vinnou.

Fotografie zveřejněná Teplickým deníkem vyvolala množství nenávistných komentářů. Na snímku byli vyobrazeni prvňáčci ze ZŠ Plynárenské v Teplicích. Třídu navštěvují arabské, vietnamské a romské děti.

Lidé fotografii začali sdílet na sociálních sítích. Do jedné z rasistických diskuzí se přidala i šestadvacetiletá žena, která pod snímek napsala slovo „rovnou“ a následně přidala obrázek pistole.

Ženu okresní soud v Tachově obžaloval z násilí proti skupině obyvatel a podněcování k nenávisti na konci srpna. Romana L. byla uznána vinnou v takzvaném zrychleném řízení. Pokud nebude s trestním příkazem souhlasit, rozhodnutí bude zrušeno.

V tom případě by se soud kauzou zaobíral dál, a to v hlavním líčení. Jaký trest pisatelka dostala předsedkyně soudu Michaela Řezníčková nesdělila. Informace přinesla Česká televize.

Související články

Další články