Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Žena byla v Peru na dovolené, do hlavy se jí tam dostali masožraví červi

„Hluboko uvnitř pacientčiny hlavy jsme objevili svíjející se klubko
parazitů,“ uvedli lékaři.

Měla to být dovolená snů. Krátce po návratu domů však Rochelle Harris zjistila, že si z Peru přivezla mnohem víc než jen nezapomenutelné vzpomínky a několik suvenýrů.

Ještě nestačila ani pořádně vybalit zavazadla a už ji začaly sužovat velké bolesti jedné strany obličeje. V hlavě se jí ozývaly podivné škrábavé zvuky, a když se druhý den ráno probudila, její polštář byl doslova nasáklý tekutinou z ucha.

Sedmadvacetiletá Britka na nic nečekala a vyrazila na pohotovost. Lékaři se nejprve domnívali, že se jedná o nějakou ušní infekci. Na ORL se však dozvěděla krutou pravdu – v jejím uchu se usídlili masožraví červi, kteří jí vykousali přibližně 12 mm velkou dírku do zvukovodu.

„Okamžitě jsem se rozplakala. Doktor chtěl ty červy hned vytáhnout ven, ale čím víc se o to snažil, tím hlouběji zalézali. Strašně jsem se bála a v duchu přemýšlela o tom, jestli se nemůžou dostat až do mého mozku,“ vzpomíná Rochelle.

Zdravotníci tedy změnili taktiku a pokusili se nebezpečné parazity zlikvidovat pomocí olivového oleje, který nebohé ženě nalili do ucha. „Musela jsem čekat do druhého dne, aby zjistili, jestli to funguje. A můžu vám říct, že to byla nejdelší noc mého života,“ konstatovala Rochelle.

Léčba olejem však nezabrala a Rochelle tak nakonec musela podstoupit drobný chirurgický zákrok. Mladá žena na tomto traumatizujícím zážitku nicméně našla i něco pozitivního. „Alespoň se jich teď už tak neštítím. Jak bych taky mohla, když jsem je několik dní měla v hlavě?“ řekla se smíchem.

Mohlo by vás zajímat

Další články