Paula měla problémy s váhou a vypadala úplně jinak než její identické dvojče. Vždy měla pár kilo navíc a od sestry se odlišovala. Když bylo Paule 21 let, vdala se a začala pracovat v cukrárně. A to byl kámen úrazu. Neodolala a začala do sebe ládovat každý den všechny ty sladkosti. A kila šla samozřejmě nahoru.

Během dvaceti let to došlo tak daleko, že žena ztloustla na 100 kilogramů. Její sestra byla přitom o polovinu lehčí, a tak se Paula začala cítit hrozně. Moc dobře si uvědomovala, že ona je to „tlusté“ dvojče, ale neměla sílu s tím cokoliv dělat. Když je jejich bratr požádal, aby mu šly za družičky, Paula byla zničená a nabídku odmítla.

„Musela jsem to odmítnout. Děsila mě představa, že si budu muset obléct šaty na ramínka a budu ta nejtlustější družička,“ řekla Paula. Od té doby začala přemýšlet o tom, že by měla se sebou začít něco dělat. Věděla, že ona je to „tlusté“ dvojče, a chtěla s tím skoncovat. Už nechtěla, aby ji tak někdo oslovoval.

Nejdříve si srovnala jídelníček, vyhnula se sladkému, fast foodům a smaženým jídlům a nastolila si režim. Snažila se jíst jenom zdravou stravu. Hubnout chtěla i její kolegyně, tak se navzájem podporovaly a šlo jim to lépe. Chodily na procházky, do přírody, běhaly a vydaly se spolu i do fitka. Paula dokonce omezila přísun sacharidů.

Když viděla, že jdou kila dolů, motivovalo ji to a začala na sobě ještě víc dřít. Dokonce si i počítala kalorie. „Byla jsem na tom závislá,“ směje se. Paula si sáhla až na dno, ale výsledek opravdu stojí za to. Podařilo se jí zhubnout 42 kilogramů a dostala se na stejnou váhu jako její sestra. Teď jsou opravdu k nerozeznání a ona není už to „tlusté“ dvojče.