Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Žena (50) zavírala postiženého syna do chlívku: Myslela jsem to dobře

Žena (50) zavírala postiženého syna do chlívku: Myslela jsem to dobře
Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
krimi
Plzeňská policie minulý týden řešila případ, kdy 50letá žena zjevně týrala svého dospělého postiženého syna. Kvůli poškození mozku se ve svých 27 letech chová jako osmiměsíční dítě. Matka jej měla zavírat do chlívku, ta to prý dělala kvůli jeho bezpečnosti.

Padesátiletá žena je podezřelá z týrání, protože svého dospělého syna zavírala v zamřížovaném malém přístěnku na dvorku. Matka to prý dělala pro jeho dobro a aby byl v bezpečí. "Všichni ze mě dělají bestii. Já to ale myslela dobře," dostala ze sebe s pláčem v rozhovoru s Právem. Přístěnek dříve sloužil jako chlívek.

Syna bere jako dítě lesa

"Bylo to kvůli jeho bezpečnosti," dodala v rozhovoru s reportérem Práva. "Nechali jsme porazit přerostlou lípu, která nám rostla na zahradě hned u plotu. Při kácení ho poškodili a zůstala tam díra. Říkali, že to do týdne přijedou opravit, ale už uplynuly tři měsíce a nic se neděje. Měla jsem strach, že by Pavlík utekl na ulici. Chodil si pod ten strom hrát, bylo to takové jeho hájemství," uvedla matka.

Svého syna prý bere jako dítě lesa. Ten má podle slov matky velmi rád přírodu, je stále venku a nechce být v domě. Právě z toho důvodu ho nechala v přístěnku, kde byl prý spokojený. "Trhal si uvnitř papírky. Spát ale chodil domů, přes noc bych ho tam nenechala," pokračovala matka.

Už nikdy ho neopustí

V obci prý bydlí dva roky a už od začátku jsou prý trnem v oku. "Proto je teď kolem toho takový humbuk. Někdo mě udal, jiné vysvětlení nemám. Policajti mi řekli, že vlastně ani nevidí důvod, proč sem jezdili," uvedla žena. Syna jí nakonec odvedli kvůli tomu, aby prý nepřišlo další oznámení. "Až se všechno vysvětlí, budu ho chtít zpátky,“ líčila žena.

Žena prý po porodu svého syna odložila do kojeneckého ústavu, hned po týdnu si ho vzala zpátky. "V tu chvíli jsem si řekla, že už ho nikdy neopustím,“ uzavřela žena. Podle jejích sousedů je to pro ni jistě těžké, musí ho denně mýt, přebalovat, dávat mu jídlo. Ona sama prý trpí zdravotními problémy. "Má rakovinu a jezdí na chemoterapii do Prahy,“ uvedla starší žena z domu přes ulici.

Vyšetřování pokračuje

Kriminalisté případ vyšetřují, jak uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková pro Právo. Prověřují prý možné týrání, ale další podrobnosti už nesdělí. Podle psychologa a soudního znalce Karla Bröckla, který případ sledoval, zavírání ještě nemusí znamenat týrání. Šlo by o něj, pokud by mu matka ubližovala fyzicky nebo mu odpírala jídlo.

"Pokud došlo pouze k jeho omezení pohybu, nemusel to vnímat jako těžké příkoří, které by jej nějakým zásadním způsobem fyzicky nebo psychicky zatěžovalo. Na druhou stranu jde o lidskou bytost, která má svoje práva, a tímto způsobem by se s ní zacházet nemělo. Je to skutečně na hraně," uvedl psycholog pro Právo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy