Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Žena (26) v Třebovicích ubila vlastní matku sekerou, její smrt si pojistila škrcením

Zdroj: unsplash.com
vražda
Odporná vražda se odehrála v Třebovicích na Orlickoústecku. Žena (26), kterou nyní policie obvinila z vraždy, ubila svou vlastní matku sekerou. Když viděla, že má její matka ještě šanci přežít, rozhodla se s ní definitivně skoncovat a uškrtila ji provazem. Vražedkyně se několik dní skrývala na Pardubicku a Šumpersku, po zadržení se k činu doznala. Hrozí jí až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Pardubičtí kriminalisté potvrdili, že žena, která zavraždila vlastní matku, je zadržena a už nemůže nikoho v okolí ohrožovat. K činu došlo 22. července poté, co se pachatelka pohádala se svou matkou, která jí vyčítala, že je dlouhodobě nezaměstnaná. Spor vyvrcholil tím, že žena došla pro sekeru, kterou svou matku jedenáctkrát udeřila do hlavy a dvanáctkrát ji sekla do rukou, uvedl vyšetřovatel František Vychytil.

Obviněná vypověděla, že když její matka spadla na zem, ještě žila. Proto sekeru odhodila a došla si pro provaz, který jí omotala kolem krku a škrtila ji. Z místa činu prý později odešla za účelem se uklidnit, její matka mezitím zemřela. "Aby se nemusela dívat na tělo zemřelé, zakryla ji lůžkovinami. Omyla se, vyprala své oblečení a částečně uklidila a poté s matkou v domě přebývala až do soboty 27. července," sdělil vyšetřovatel.

V neděli měli do domu za ní a za obětí přijet na návštěvu příbuzní, čehož se pachatelka zděsila, a tak z domu utekla. Vzala své matce kreditní kartu, z níž platila ubytování v hotelech v Šumperku a Pardubicích. V neděli do domu přijeli příbuzní, kteří celou skutečnost oznámili policii. Žena byla kriminalisty dopadena nedaleko jejího bydliště 29. července večer. "Nabízelo se víc verzí. Zpočátku jsme nevěděli, jestli se i dcera nestala obětí trestného činu. Doznala se prakticky ihned. Určitou lítost u výslechu projevila. Ale bylo znát i uvolnění, že došlo k jejímu zadržení," uvedl vyšetřovatel.

Šestadvacetiletá žena byla policisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Za to jí hrozí 12 až 20 let vězení, soud jí ale může uložit až výjimečný trest. Ve středu odpoledne bude rozhodnuto o jejím vzetí do vazby.

Související články

Další články