Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Zemřít nemusel ani jeden lev! Advokátka Kramného Rejžková obhahuje Fufíka a Liuwu!

+ Dalších 64 fotografií
Od tragické události, kdy chovatel lvů Michal Prášek (†33) přišel o život ve lví ubikaci, uběhl už víc než měsíc. Od samého začátku se o případ zajímá JUDr. Jana Rejžková, advokátka Petra Kramného. Té se nelíbí, že museli zemřít oba lvi. Podle Rejžkové je v případu až příliš nejasností, které souvisí s jejich zastřelením. Lidé, kteří se nespokojili s výsledkem vyšetřování, který v minulých dnech vydali vsetínští vyšetřovatelé, Janu Rejžkovou silně podporují.

"V reakci na nebezpečně šířící se zprávy o nepovolenému chovu lvů ve Zděchově a usmrcení lva a lvice je nutno uvést fakta. Michal Prášek bezesporu choval z pohledu legislativy zvířata nebezpečného druhu, nikoliv nebezpečná zvířata. Rodina Michala Práška nemá k dispozici žádné pravomocné rozhodnutí nepovolující chov lvů.

Tvrdit, že chov nebyl povolený, je velmi nekorektní tvrzení, které je účelově některými osobami zneužíváno. Zřejmě ve snaze obhájit své nezákonné konání nejen vůči Michalu Práškovi, ale i vůči lvu Fufíkovi a lvici Liuwě," pospala na svém Facebooku Rejžková.

Advokátka se byla na místě činu osobně podívat a z jejího prohlášení je patrné, že fakta o tom, že lvi byli zastřeleni neprávem, jsou podložená. „26. 3. 2019 jsem trávila několik hodin ve Zděchově a mohu vyvrátit nepravdivé tvrzení o chatrné stavbě. Stavba a samotný výběh jsou dostatečně zabezpečeny proti úniku lvů, což de facto i de iure potvrdily protokoly o kontrole provedené každoročně KVS,“ napsala na svém profilu Rejžková.

„Z prostorového vnitřního uspořádání ubikace je bez jakékoliv pochyby zřetelné, že k zastřelení Liuwy a Fufa nemuselo dojít. Liuwy absolutně ne. Vadí mi, že se odborníci na místě ani nepokusili o užití narkotizační pistole a mohli a měli!“ doplnila.

Rejžková se dále včera vyjádřila ke starostovi obce, ve které se tragédie odehrála. Není jí jasné, jak mohl starosta Zděchova hned druhý den po události vědět, že lvice Liuwa nebyla březí. „Odkudpak to pan starosta věděl už 6. 3. 2019, když pitevní protokol v té době ještě nebyl vyhotoven, a tedy nebyl ani zaslán na policii?!“ napsala Rejžková v úterý 9. dubna.

„Odpověď je jasná. Z kafilerie v Mankovicích, kde zcela protiprávně nechal sám pan starosta odvézt těla zastřelených lvíků, aniž k tomu měl jakékoliv zmocnění,“ podala vysvětlení a dodala: Obhajobou pro vyvržení lvů v Mankovicích bylo údajně zjišťování, zda byla Liuwa březí. Pak tedy logicky musí padnout další otázka, a to u Fufy zjišťovali taky březost?!!! Takže přátelé, naznačila jsem dost a závěr a důvod tohoto nezákonného jednání si prosím učiňte sami," ukončila Rejžková, která se touto kauzou bude jistě i nadále zabývat.

Na Facebooku má advokátka velkou podporu od lidí, kteří jsou celou událostí také zasaženi a nesouhlasí s informacemi, které policejní tiskové zprávy zveřejňují.

Mohlo by vás zajímat

Další články