Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zemřelo už hodně slavných! Steroidová mafie v Česku zničila několik talentů!

+ Dalších 5 fotografií
Steroidy v ČR
Steroidy a jiné zakázané látky jsou aktuálně velkým trendem. A není to jen o profesionálních sportovcích. Je to téma, o kterém se veřejně moc nemluví, ale mnozí ho moc dobře znají. Jenže užívání těchto látek bez lékařské kontroly nese obrovská rizika. Na kameru eXtra.cz promluvil Michal Polák, člen antidopingového týmu, který se netajil nejen tím, jaké látky jsou nejčastěji zneužívány, ale třeba tím, že na užívání anabolik už zemřelo mnoho slavných osobností.

Užívat látky, které člověka posunou za hranici jeho možností je v současnosti celkem běžná věc. A není to jen o profesionálech, ale i rekreačních sportovcích, kráskách z Instagramu, najdou se případy, kdy do sebe chemii vpravil i nezletilý... Společnost uctívá tělo, každý chce vypadat skvěle. Mnohdy je daň za krásu ale velká.

"Nejčastěji se zneužívání zakázaných látek objevuje ve svazu kulturistiky, ale i jiných silových sportech. Nejčastěji jde o anabolické steroidy, ale zaznamenáváme látky, jako jsou marihuana či látky na bázi amfetaminu," prozradil Michal Polák z Antidopingového výboru ČR.

Vyjmenoval i několik slavných jmen, která se k dopingu přiznala. Existují ale i případy, kdy to zašlo tak daleko, že si anabolické steroidy vybraly tu největší daň - lidský život. A kdo jsou ti, kteří si pomohli v cestě za splněným snem látkou, která z člověka udělá superčlověka?

Na exkluzivní rozhovor s členem antidopingového výboru se podívejte na videu.

1. díl seriálu – rozhovor s dealerem steroidů – NAJDETE ZDE

2. díl seriálu – rozhovor s kriminalistkou z Národní protidrogové centrály – NAJDETE ZDE

3. díl seriálu – rozhovor s uživatelkou zakázaných látek – NAJDETE ZDE

VELKÝ SERIÁL O STEROIDOVÉ MAFII V ČESKU POKRAČUJE V PÁTEK VE 12 HODIN NA WEBU EXTRA.CZ.

Související články

Další články