Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zemřelo bývalé nejtlustší dítě světa: Džambulat Khatokhov se dožil jen 21 let

Zdroj: archiv Dzhambulata Khatokhova
+ Dalších 7 fotografií
smrt
Ve věku 21 let zemřel zápasník sumo Džambulat Khatokhov, kterého si lidé pamatují jako nejtlustší dítě světa. Před lety o něm vznikla řada televizních dokumentů a objevoval se v reportážích, v nichž se hovořilo o jeho váze, obavách o jeho život a zdraví, kvůli kterým ho znal celý svět.

Smrt Džambulata Khatokhova oznámil na sociálních sítích prezident organizace Sumo and Mass Wrestling Federation of Kabardino-Balkaria. „První sumo zápasník naší republiky zemřel. Upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům,“ napsal.

Džambulat Khatokhov se v roce 2003 zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejtěžší dítě světa. Díky televizním reportážím a dokumentům, které o něm byly natočeny, byl známý lidem ze všech koutů planety.

V pouhých 9 letech vážil Džambulat neuvěřitelných 146 kilogramů, tedy dokonce víc než 4 jeho průměrně vážící spolužáci dohromady. Oficiálně nebyla příčina jeho smrti uvedena, podle informací ruských médií ale šlo o selhání ledvin.

Zdraví

Ačkoliv už od 3 let Khatokhov trénoval na sumo zápasy a měl fyzickou aktivitu, lékaři jeho rodiče před budoucími zdravotními problémy varovali, už když byl malý. Bylo u něj zvýšené riziko vzniku cukrovky, rakoviny a srdečních chorob.

Související články

Další články