Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zemřeli vlastní vinou: Tři ženy a dva muži z Česka zavalení lavinou ignorovali varování

Zdroj: Tyrolská lavinová služba
Smrt v horách
Při sesuvu laviny zemřela v rakouských Alpách skupinka pěti Čechů. K tragédii došlo v neděli a podle šéfa místních záchranářů si Češi mohli za smrt sami, informovala agentura APA. Tvrzení potvrdily výpovědi svědků, pozice skupiny a odlučná hrana sesuvu.

V rakouských Alpách došlo k ohromnému neštěstí. Lavina tam zasypala pětici Čechů. Tři ženy a dva muži ve věku od 27 do 46 let v noci na neděli spali v horské chatě Seethalerhütte na masivu Dachstein.

V neděli ráno se vydali na túru do hor, jenže nikdo z turistů s sebou neměl lavinový vyhledávač. Lavina je zastihla ve výšce kolem 2 800 metrů při túře na sněžnicích. Šéf místních záchranářů Christoph Preimesberger uvedl, že lavina byla široká zhruba 150 až 200 metrů a dlouhá 400 metrů. Češi prý situaci podcenili.

Na Dachsteinu totiž platil zvýšený, třetí stupeň lavinového nebezpečí. Na místo tragédie dorazily posádky horských záchranářů, policisté a i několik vrtulníků. Bohužel pro Čechy už bylo pozdě a všichni byli nalezeni bez známek života. Pomoc na místo přivolali svědci události.

Související články

Další články