Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zemřeli s Kellnerem: Miliony pro pozůstalé po obětech tragické havárie na Aljašce

Zemřeli s Kellnerem: Miliony pro pozůstalé po obětech tragické havárie na Aljašce
Zdroj: GoFundMe / Koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
SBÍRKA
Tragická nehoda helikoptéry Airbus AS350Bs v oblasti ledovce Knik na Aljašce se zapsala do dějin černým písmem. Při havárii zahynul nejen nejbohatší Čech Petr Kellner, ale také snowboardingový trenér Benjamin Larochaix, pilot Zachary Russell a horští průvodci Gregory Harms a Sean McManamy. Jediný, kdo přežil, je český snowboardista David Horváth. Třem zemřelým blízcí vytvořili veřejné sbírky, na kterých se podařilo vybrat horentní částky.

Hrůzná nehoda vrtulníku na Aljašce obletěla celý svět, jedním z cestujících byl totiž osmašedesátý nejbohatší člověk na planetě, Čech Petr Kellner Mimo miliardáře navíc přišli tragicky o život hned další čtyři lidé, kteří před sebou měli značnou část života. Zemřelí po sobě nechali své rodiny i přátele. Zachary Russell, Gregory Harms a Sean McManamy tak mají veřejné sbírky, které jim uspořádali přátelé a známí.

Milovník létání Zachary Russel

Třiatřicetiletý Zach Russel byl profesí pilot helikoptéry, svůj život zasvětil létání a dle slov na stránce GoFundMe, kde se sbírka koná, byl předurčen k létání na Aljašce. Splněný sen se mu ale stal osudným...

Sbírka pro nejbližší oblíbeného pilota měla za cíl vybrat v přepočtu 223 tisíc korun. Lidé se však semkli a vybrali již přes 770 tisíc korun. Přispěvatelé kromě peněz přikládají i různé vzkazy a vzpomínky na usměvavého Zacha.

Gregory Harms už jednou smrti vyvázl

Dvaapadesátiletý Gregory Harms byl zkušený horský průvodce, měl za sebou letitou praxi a smrti nečelil poprvé. Dle výpovědi jeho přátel v 90. letech vyvázl z hrůzné nehody helikoptéry v Chile, při které zemřeli dva jeho blízcí známí.

Na stránce GoFundMe bylo zatím pro rodinu, která zůstala bez otce, vybráno přes osm a půl milionů korun. Požadovaná částka je přitom necelých devět milionů. Greg je popisován jako legenda, o které si lidé mysleli, že je nesmrtelná.

Sean McManamy byl ztělesněním zábavy

Osmatřicetiletý průvodce Sean McManamy byl nadšenec pro svůj obor, který na Aljašce žil více jak posledních deset let. Přátelé ho popisují jako věčně usměvavého chlapíka, ze kterého tryskala energie. Měl laskavé srdce a skvělý vkus na hudbu.

Sbírka pro Seana, jíž hostí rovněž server GoFundMe, má za cíl dosáhnout pod tři a půl milionu korun, do této chvíle se podařilo vybrat necelých dva a půl milionu. Lidé ke svým příspěvkům přikládají i vzpomínky na Seana, mluví o něm jako o výborném učiteli.

Veškeré informace k Petru Kellnerovi si můžete přečíst ZDE!

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy