Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zemřeli kvůli tomuto sobeckému tlouštíkovi: V letadle blokoval uličku, zajímal ho jen jeho kufr

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 6 fotografií
41 mrtvých
Cestující ruského letadla z Moskvy do Murmansku zažili nejhorší let ve svém životě. Při nouzovém přistání na moskevském letišti Šeremetěvo začalo hořet letadlo ve chvíli, kdy byl stroj ještě ve vzduchu. V letadle přišlo o život celkem 41 osob včetně dvou dětí. Za smrt některých z nich může Dmitrij Klebuškin. Tento obézní pán se totiž postavil do uličky a v momentu největší paniky se rozhodl, že si z letadla odnese i své příruční zavazadlo. Tím po určitou dobu bránil lidem v úniku z letadla, on sám vyvázl živý, zdravý a se zavazadlem v ruce.

Podle ruských médií bylo na palubě letadla, které muselo nouzově přistát na letišti Šeremetěvo a začalo hořet, 78 lidí. 41 osob na palubě letadla buďto zaživa uhořelo, nebo se otrávilo oxidem uhelnatým. Za smrtí některých z nich stojí muž jménem Dmitrij Klebuškin. Ten nedbal pokynů posádky a ačkoliv měl společně s ostatními cestujícími z letadla okamžitě vystoupit, zablokoval uličku, aby si mohl z přihrádky nad hlavou vyndat příruční zavazadlo.

Dmitrij Klebuškin nepatří mezi štíhlou část populace a tím, že si stoupl do uličky, zablokoval cestu pasažérům, kteří seděli za ním a snažili se z ohnivého pekla utéct. Podle informací serveru metro.co.uk přežili tragédii jen tři lidé, kteří za tímto bezohledným mužem seděli. Zatímco Dmitrij vyšel z letadla v pořádku a se zavazadlem v ruce, pasažéři v jedenácté řadě kvůli němu zemřeli.

Klebuškin se k celé situaci nechce vyjadřovat, hovořit prý bude jen s vyšetřovateli. Ještě před tím, než byl ze sobeckého činu obviněn, prohlásil, že personál na palubě letadla byl nekompetentní a nechoval se profesionálně. Podle svědků to prý ale tvrdí proto, že mu odmítli nahradit finanční ztrátu za věci, které by v letadle případně nechal.

Související články

Další články