Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřela zpěvačka obrovského hitu: Tuhle písničku si broukal každý!

Francouzská zpěvačka France Gall, která zažila největší slávu v šedesátých letech, zemřela ve věku sedmdesáti let. Poslední měsíc strávila v nemocnici blízko Paříže, kde následně podlehla rakovině, se kterou se už nějaký čas potýkala. Českým posluchačům je znám její hit Ella, elle l’a.

Zemřela francouzská zpěvačka France Gall (70), která již nějakou dobu bojovala s rakovinou. Bitvu ale nakonec nevyhrála. Již před měsícem byla kvůli infekci v těle hospitalizována v nemocnici poblíž Paříže. Lékařům se ale nemocnou France už nepodařilo vyléčit.

France Gall se proslavila, když vyhrála soutěž Eurovize v roce 1965 s písní Wax Doll, Rag Doll. Za život zaznamenala mnoho úspěchů, třeba s písní Ella, elle l’a se proslavila po celém světě. Talent nezapřela, narodila se totiž do hudební rodiny. Její otec byl zpěvák a textař Robert Gall, který napsal písně pro takové hvězdy jako byla Edith Piaf nebo Charles Aznavour, píše bbc.com.

Související články

Další články