Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková (†83). Dojemná slova zdrcené dcery

Zemřela Naďa Urbánková(†83). Dojemná slova zdrcené dcery
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 9 fotografií
Smutná zpráva

Svět české hudební scény zaznamenal další obrovskou ztrátu. V pátek 3. února ve večerních hodinách navždy odešla z tohoto světa naše přední zpěvačka Naďa Urbánková. O jejím skonu informovala zdrcená dcera Jana Fabiánová prostřednictvím Facebooku. 

Smutná zpráva

V pátek večer přišla česká hudební scéna o další ze svých významných ikon. Ve věku 83 let zemřela zpěvačka Naďa Urbánková. O její smrti informovala její milující dcera Jana Fabiánová.

"S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3.2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním Covid-19," napsala zdrcená dcera na svůj Facebook.

Podle Fabiánové zemřela její maminka ve spánku, bez bolestí. "Jménem celé naší rodiny děkuji za soucit a prosím o možnost vyrovnat se s touto zdrcující zprávou v soukromí. Děkuji Ti za všechno, maminko moje. Miluji Tě napořád. Tvoje Jana," vzkázala Jana do nebe.

Pracovala v nemocnici

Pětinásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková se narodila 30. června 1939 jako Naděžda Anna Balabánová v Nové Pace. Tatínek pocházel z Podkarpatské Rusi, ale díky práci se dostal až do Podkrkonoší, kde potkal Nadinu maminku. Naďa studovala na vyšší zdravotnické škole v Trutnově a po maturitě nastoupila do nemocnice v Josefově.

Hudbě se zprvu věnovala jen okrajově, a to jako amatérská zpěvačka v ochotnickém divadle. Postupně s přestěhováním do Prahy a díky angažmá v divadle Semafor pak nabrala Nadina umělecká kariéra na obrátkách.

Koncertovala i v USA

Její první písničkou byl duet s Evou Pilarovou Kdo to ví, odpoví. Ten se stal ihned hitem a následovaly další, a to i z pera Jiřího Grossmana. Kromě pěvecké kariéry, během níž pětinásobná slavice s Country beatem Jiřího Brabce vystupovala dokonce v Anglii či USA, se jí dařilo i u filmu. Zahrála si například ve snímcích Na samotě u lesa, Zločin v dívčí škole, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a mnoha dalších.

Jak uvádějí oficiální stránky Nadi Urbánkové, zpěvačka se v novém tisíciletí trápila s chatrným zdravím. Zvládla však porazit zákeřnou chorobu a vrátit se do běžného života. Nakonec to ale bylo opět zdraví, které ji zradilo. K rakovině se přidal koronavirus, což už bylo nad zpěvaččiny síly.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy