Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Příběh zesnulé zpěvačky Barbary Haščákové: S MC Erikem si začala jako čtrnáctiletá

Zemřela Barbara Haščáková: S MC Erikem si začala jako čtrnáctiletá
Zdroj: Facebook
+ Dalších 14 fotografií
smrt

Česko zasáhla smutná zpráva o smrti teprve třiačtyřicetileté slovenské zpěvačky Barbary Haščákové. Proslavila se v duu nazvaném MC Erik a Barbara, přičemž hity jako Sen nebo Keď príde láska znal v devadesátých letech snad každý.

Zpěvačka Barbara Haščáková zemřela v pouhých 43 letech na Floridě. Lékaři v nemocnici Memorial Hospital ve městě Sarasota určili jako příčinu úmrtí náhlou cévní mozkovou příhodu. Do Ameriky se přestěhovala v roce 2000, předtím ale slavila velké úspěchy na poli hudby.

Spolu s Erikem Arestou (52) tvořili známé slovenské duo MC Erik a Barbara, které bylo velmi populární i v Česku. Dříve působili ve skupině Maduar, která má na kontě také spoustu diskotékových hitů.Zaujali jsme paní organizátorku, která nás pozvala do rozhlasového studia v Košicích. Poprosili jsme ji, zda neví o nějaké zpěvačce, a ona nám přivedla tehdy teprve čtrnáctiletou Barbaru. Přepsal jsem rychle text písně Anjel, který byl původně napsaný pro chlapa. Bára to nazpívala, nám všem spadla čelist a pak už jsme seděli v čínské restauraci s jejími rodiči a domlouvali se, zda ji s námi pustí jezdit vystupovat po republice,“ popsal Erik před časem iDnes.cz.


Co dnes dělá MC Erik

Poté ale nastaly neshody ohledně Barbařina zpěvu. Erik chtěl dát zpěvačce více prostoru, ale skupina nesouhlasila. Tak se odtrhli a bylo to to nejlepší rozhodnutí, protože poté duo podepsalo smlouvu na tři alba, která byla velmi úspěšná. Dvojice také reprezentovala Slovensko na Eurovizi.

Proběhly velké spekulace, zda slovenské duo jsou i něco víc než pěvečtí kolegové. Možná nás někteří chtěli vidět spolu a přišlo by jim to romantické, ale s Barbarou jsme pár nikdy nebyli. Za prvé tam byl věkový rozdíl a za druhé pro mě vždycky byla jako mladší ségra,“ vysvětlil Erik v talkshow Limuzína s Mírou Hejdou, jak jsme psali. Barbara se díky andělskému hlasu dál posouvala v kariéře a nakonec se dala na sólovou dráhu, což jí Erik rozhodně nemá za zlé. Sám se vrhnul poněkud nečekaným směrem, s manželkou se živí šitím stínění na pergoly a v oboru se jim velmi daří.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy