Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela vždy usměvavá Zdenka Procházková (†95): Noblesní herečka slavila úspěchy i v zahraničí

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Úmrtí herečky

Česká herečka Zdenka Procházková zemřela ve věku úctyhodných pětadevadesáti let. Téměř celý svůj život zasvětila hraní a v posledních letech ji diváci mohli spatřit zejména v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Krejzovi, komedii Poslední aristokratka nebo snímku Lída Baarová, kde ztvárnila samotnou stařičkou prvorepublikovou hvězdu. Informaci přinesl server CNN Prima News.

Šarmantní herečka Zdenka Procházková v dubnu tohoto roku oslavila již své pětadevadesátileté narozeniny. Zcela radostné ale nebyly, protože herečku již delší dobu trápily vleklé zdravotní problémy s páteří. Poslední rok a půl navíc zůstávala v pečovatelském domě, protože měla otevřenou zlomeninu ruky.

Zahrála si v mnoha titulech jako je Lída Baarová z roku 2016 o prvorepublikové stejnojmenné hvězdě, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Poslední aristokratka, Čas sluhů a v seriálech Krejzovi, Gympl s (r)učením omezeným, Arabela, Ordinace v rúžové zahradě či Nemocnice na kraji města.

Pocházela z vážené rodiny

Herečka se narodila v Praze roku 1926. Její maminka pocházela z vážené právnické olomoucké rodiny a tatínek byl duší sedlák, který miloval přírodu. Zaměstnán byl však v Živnobance. Filmu se herečka věnovala již od mládí a nejvíce snímků natočila v letech 1946 až 1956.

Úspěchy slavila nejen v Česku, ale také v zahraničí. ​Roku 1957 působila jako konferenciérka v Laterně Magice na výstavě Expo 58 v Bruselu. Díky své vynikající němčině se šarmantní herečka dostala na jeviště v Německu a také ve Vídni v Burgtheatru. V roce 1965 reprezentovala s Miroslavem Macháčkem na filmovém festivalu v Argentině film a pátý jezdec je Strach.

Související články

Další články