Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zemřela Věra Špinarová: Česká Tina Turner měla nádherný hlas a smůlu na muže

+ Dalších 12 fotografií
Ve věku 65 let zemřela Věra Špinarová. Její srdce už nechtělo dál bít. O odchodu legendární zpěvačky informoval její syn Adam Pavlík. Toho měla Špinarová s manželem Ivo Pavlíkem.

Věra Špinarová zkolabovala minulou středu při vystoupení v Čáslavi. Při zpěvu se jí udělalo zle od srdce. Došla ještě do šatny, ale pak už museli zasahovat zdravotníci. Špinarovou odvezli do nemocnice Motol. Tady už se bohužel neprobrala a zemřela. O úmrtí informoval její syn Adam Pavlík.

"Chtěl bych touto cestou poděkovat celému zdravotnickému týmu a lékařům nemocnice v Motole za péči, kterou mé mamince věnovali. Zároveň chci poděkovat všem fanouškům a přátelům za podporu a účast v této těžké chvíli, kterou já a celá naše rodina prožívá. Termín posledního rozloučení, které bude v Ostravě, bude upřesněn,“ uvedl v pondělí ráno Adam Pavlík.

Svou kariéru Špinarová zahájila už v 15 letech, kdy nahrála svou první píseň Já před tebou klečím. Věra Špinarová disponovala nezaměnitelným altem. Přezdívalo se jí česká Janis Joplin či Tina Turner.

Jejím prvním manželem se v roce 1972 stal kapelník jejího doprovodného orchestru Ivo Pavlík, se kterým má jediného syna Adama. V roce 1984 se manželství rozpadlo a Věra Špinarová si po krátké známosti v roce 1984 vzala bubeníka a zpěváka skupiny Maximum Petra Hanniga, Vítězslava Vávru. Ani tady se manželství ale nepovedlo. Špinarová pak na muže zanevřela a zůstala sama.

Související články

Další články