Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela Věra Gondolánová: Zpěvačce, která měla mnoho hitů s Karlem Gottem, bylo 66

Zdroj: Profimedia.cz
úmrtí
Po dlouhé a těžké nemoci zemřela romská zpěvačka Věra Gondolánová (†66), uhrančivá Věra nazpívala i několik světových hitů se zpěvákem Karlem Gottem (†80). Smutnou zprávu oznámil na sociálních sítích její synovec Filip Gondolán.

Českem se roznesla smutná zpráva. Ve věku šestašedesáti let zemřela po těžké nemoci zpěvačka Věra Gondolánová. Informaci o jejím úmrtí oznámil na sociálních sítích její synovec Filip Gondolán. "Odešla po dlouhé nemoci, tak, jak jsem ji znal. Krásná, hrdá, statečná a pro mě nejtalentovanější z celé rodiny," svěřil se.

Úspěšná romská zpěvačka byla uměleckou partnerkou Karla Gotta, se kterým nazpívali spoustu hitů, jako je Somewhere Over The Rainbow nebo Can't Buy Me Love.

O životě Věry Gondolánové

Gondolánová vystupovala od patnácti let s rodinnou kapelou Bratři Gondolánové a s ruským folklorním souborem. Nakonec se ale našla v soulu a komorním jazzu.

Emigrovala a vdala se v Austrálii. Se svými výstupy se dostala i na francouzské festivaly v Paříži, Lyonu a Montreuil. Vystupovala také v pražském Khamoru.

V roce 2004 vydala desku s názvem Věra Gondolán: Klenoty romské hudby. Věra navíc patří k hrstce českých umělců, kteří koncertovali ve světoznámé pařížské Olympii.

Související články

Další články