Dívka bude mít pohřeb zítra, tedy v pátek v 11 hodin v Novém Jičíně. Na parte má jasně uvedeno: „Odešla nečekaně ve středu dne 6. ledna 2016.“ Z domova odešla den předtím 5. ledna. Je na parte skutečné datum úmrtí dívky? A jak je možné, že se dívka našla až 15. ledna?

Policie ale odmítá sdělit jakékoliv informace o skutečném datu úmrtí studentky. Násilnou smrt ale vyloučili na základě předběžných výsledků pitvy. Dívka byla nalezena v novojičínské lokalitě Na Skalkách, necelé dva kilometry od domova, na místě, které policie několikrát prohledávala. Podle všeho tam tělo neleželo celou dobu, ale bylo tam přemístěno. Denně tudy projde několik pejskařů se psy a určitě by si jí někdo všiml. Otázkou tak zůstává, kde tedy Lucka byla.

„Zásadní pro stanovení data úmrtí je výsledek pitvy, která zjistí příčinu smrti. Soudní lékaři jsou také schopni odhadnout přibližnou dobu, kdy oběť zemřela. Tu lze pak upřesnit za určitých okolností v souvislosti s ohledáním místa činu a výslechy osob, které mají k případu co říct. Veškeré poznatky mohou vyústit ve stanovení data úmrtí,“ řekl Blesku bývalý kriminalista Josef Doucha k tomuto případu.

Policisté i nadále hledají svědky, kteří něco vědí o posledních hodinách života studentky, a to o jejím pohybu zejména v noci z 5. na 6. ledna, aby se ihned obrátili na policii.