Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Zemřela Soňa Červená: Operní pěvkyni a herečce z Pupenda bylo úctyhodných 97 let

Soňa Červená byla legendární operní pěvkyně.
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

V úctyhodném věku sedmadevadesáti let zemřela operní pěvkyně a herečka Soňa Červená. O jejím úmrtí informovalo Národní divadlo na oficiálních stránkách.

Soňa Červená, operní pěvkyně a česká herečka, zemřela v sedmadevadesáti letech. Po delší hospitalizaci v jedné z pražských nemocnic dnes nad ránem, pokojně ve věku 97 let, odešla emeritní sólistka Národního divadla, paní Soňa Červená,“ informovalo Národní divadlo na oficiálních stránkách.

Soňa Červená pocházela z prominentní rodiny. Její otec byl český spisovatel a kabaretiér Jiří Červený a její dědeček byl královéhradecký výrobce a vynálezce žesťových hudebních nástrojů. Během nacistického režimu skončili oba její rodiče v koncentračních táborech, válku však nakonec přežili.

Těžký osud

Po listopadu 1948 byla rodina Soni Červené prohlášena za nepřátelskou komunistickému režimu. Sonin manžel utekl do zahraničí, její matka byla zatčena a po policejním výslechu za záhadných okolností zemřela. V šedesátých letech emigrovala i Soňa Červená, jak píše web Načerno.

Po emigraci zpívala v operách v Západním Berlíně, Kolíně nad Rýnem, Hamburku, Dortmundu, Mnichově, Wiesbadenu, Frankfurtu nad Mohanem, Norimberku, Stuttgartu, Vídni a San Franciscu. Ztvárnila role v operách Carmen, Trubadúr, Maškarní ples, Aida, Elektra nebo Její pastorkyňa.

V roce 2002 se začala objevovat na prknech Národního divadla. Objevila se třeba ve filmech Pupendo, Poslední mohykán nebo Divotvorný klobouk, jak píše ČSFD.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy