Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Zemřela slavná česká houslistka a zpěvačka (†41): Prohrála boj se zákeřnou rakovinou

Zemřela slavná česká houslistka a zpěvačka (†41): Prohrála boj se zákeřnou rakovinou
Zdroj: Facebook
Smutná zpráva
Po těžkém boji se zákeřnou chorobou v pondělí zemřela Jitka Šuranská. Slavné houslistka a zpěvačka, která byla držitelkou tří prestižních Cen Anděl, naposledy vydechla ve věku 41 let. Smutnou zprávu oznámil na sociální síti její kolega Ziggy Horváth.

Slavná česká houslitka a zpěvačka Jitka Šuranská v pondělí prohrála boj se vážnou nemocí. Ve věku 41 let podlehla zákeřné rakovině.

"Právě jsem se dozvěděl zprávu, která mě zabolela hluboko v hrudi. Svůj boj s rakovinou prohrála má úžasná kolegyně a blízká kamarádka, houslistka Jitka Šuranská," uvedl na Facebooku hudebník Ziggy Horváth. "Bál jsem se o ni převelice dlouhou řadu měsíců. Nejvíce v posledních dnech, kdy přestala odpovídat na mé zprávy. Šťastný návrat domů, Jitulinko milá..." dodal zdrceně.

Smutnou zprávu potvrdil ČTK i organizátor festivalu Hradecký slunovrat Václav Müller.

Šuranská se narodila v Kudlovicích u Uherského Hradiště, vystudovala brněnskou konzervatoř a folklórní hudbě se věnovala celý život. Za svoji vynikající tvorbu obdržela i tři Ceny Anděl, byla členkou Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně a od roku 2014 spolupracovala i se Ženským sborem z Kudlovic.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy