Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zemřela sanitářka z Thomayerovy nemocnice nakažená koronavirem, bylo jí pouhých 59

Zemřela sanitářka z Thomayerovy nemocnice nakažená koronavirem, bylo jí pouhých 59
Zdroj: Profimedia.cz, Pixabay.com
+ Další 3 fotografie
smutná zpráva
Thomayerova nemocnice přišla o dalšího člena týmu, tentokrát je jí 59letá sanitářka, která byla nakažena koronavirem. Žena ve středu podlehla rozsáhlému zápalu plic, ale není jasné, kde k nákaze přišla. Už před měsícem přišla nemocnice o sestřičku Věru.

Další rána pro Thomayerovu nemocnici, ale hlavně pro rodinu devětapadesátileté sanitářky, přišla ve středu odpoledne. Žena podlehla rozsáhlému zápalu plic a byla nakažena koronavirem,. Jak se nakazila však nikdo neví, což potvrdil i mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulek, který to uvedl pro web Blesk.

Pracovala tam a léčila se

"Byla hospitalizována na anesteziologicko-resuscitační klinice s rozsáhlým zápalem plic. Byla rovněž pozitivní na onemocnění Covid-19, ale příčinná souvislost se smrtí nebyla prokázána," upřesnil Sulek. Sanitářka v nemocnici tedy nejen pracovala, ale dokonce se léčila. I přes velké úsilí svých kolegů nemoci bohužel podlehla.

Žena pracovala na plicní klinice, kde podle Sulka nebyl prokázán nekrytý kontakt s pacienty nakaženými koronavirem. "Všichni zaměstnanci kliniky, kde pracovala sanitářka, jsou dosud na Covid-19 negativní. Dále je třeba uvést, že pacientka bydlela v bytě, kde byli na nákazu pozitivní její spolubydlící. Nelze tedy vyloučit komunitní přenos," dodal mluvčí nemocnice.

Dodržování přísných opatření

Petr Sulek dále uvedl, že na plicní klinice dodržují velmi přísná hygienická a protiepidemická opatření, všichni zaměstnanci povinně používají osobní zdravotní pomůcky s nejvyšší možnou ochranou a pracoviště je pravidelně hygienicky kontrolováno.

Sestřička Věra

Thomayerova nemocnice už v minulosti o jednu pracovnici přišla. První nakaženou v této nemocnici byla sedmačtyřicetiletá Věra z Říčan, která pracovala na jednotce intenzivní péče a nákaze podlehla na konci března. Zdeněk Beneš, ředitel nemocnice, o Věře prohlásil, že byla nesmírně obětavá, zkušená a pracovala tam dlouhou dobu.

"Při zákroku u pacienta, nakaženého taxikáře, udělala maximum možného. Ona mu v podstatě zachránila život a sama se nakazila," uvedl ředitel pro TV Prima.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy