Zemřela sanitářka z Thomayerovy nemocnice nakažená koronavirem, bylo jí pouhých 59
Další rána pro Thomayerovu nemocnici, ale hlavně pro rodinu devětapadesátileté sanitářky, přišla ve středu odpoledne. Žena podlehla rozsáhlému zápalu plic a byla nakažena koronavirem,. Jak se nakazila však nikdo neví, což potvrdil i mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulek, který to uvedl pro web Blesk.
Pracovala tam a léčila se
„Byla hospitalizována na anesteziologicko-resuscitační klinice s rozsáhlým zápalem plic. Byla rovněž pozitivní na onemocnění Covid-19, ale příčinná souvislost se smrtí nebyla prokázána,“ upřesnil Sulek. Sanitářka v nemocnici tedy nejen pracovala, ale dokonce se léčila. I přes velké úsilí svých kolegů nemoci bohužel podlehla.
Žena pracovala na plicní klinice, kde podle Sulka nebyl prokázán nekrytý kontakt s pacienty nakaženými koronavirem. „Všichni zaměstnanci kliniky, kde pracovala sanitářka, jsou dosud na Covid-19 negativní. Dále je třeba uvést, že pacientka bydlela v bytě, kde byli na nákazu pozitivní její spolubydlící. Nelze tedy vyloučit komunitní přenos,“ dodal mluvčí nemocnice.
Dodržování přísných opatření
Petr Sulek dále uvedl, že na plicní klinice dodržují velmi přísná hygienická a protiepidemická opatření, všichni zaměstnanci povinně používají osobní zdravotní pomůcky s nejvyšší možnou ochranou a pracoviště je pravidelně hygienicky kontrolováno.

Sestřička z Thomayerovy nemocnice nezemřela na koronavirus. Dorazila ji nespravedlnost, říká lékařka
Sestřička Věra
Thomayerova nemocnice už v minulosti o jednu pracovnici přišla. První nakaženou v této nemocnici byla sedmačtyřicetiletá Věra z Říčan, která pracovala na jednotce intenzivní péče a nákaze podlehla na konci března. Zdeněk Beneš, ředitel nemocnice, o Věře prohlásil, že byla nesmírně obětavá, zkušená a pracovala tam dlouhou dobu.
„Při zákroku u pacienta, nakaženého taxikáře, udělala maximum možného. Ona mu v podstatě zachránila život a sama se nakazila,“ uvedl ředitel pro TV Prima.
Michael je manipulátor, tvrdí Aneta ze Survivoru. Po zradě ho vyškrtla ze svého života
Související články

Kvůli koronaviru se rapidně zvedl počet úmrtí: Dosavadní rekord nebyl vrcholem epidemie

Černý rekord padl: V celém světě podlehlo koronaviru přes milion lidí

Koronavirus zastínil další infekční choroby: Na jižní Moravě řádí svrab, salmonela i černý kašel

12 nakažených zdravotnic v Karviné: Spolu s nimi šlo do karantény přes 60 kolegů
