Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela rocková legenda. Odešel člen skupiny Rolling Stones

Zemřel Charlie Watts: Rockové legendě z Rolling Stones bylo 80 let
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
úmrtí

V Londýně v úterý ve věku 80 let zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Zprávu potvrdil umělcův agent, podle kterého je Wattsův odchod ztrátou "jednoho z největších bubeníků své generace".

Hudební svět zasáhla těžká ztráta. Ve věku 80 let zemřel v Londýně bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na hudebníkova agenta  Bernarda Dohertyho. Ten se nechal slyšet,že jde o ztrátu "jednoho z největších bubeníků své generace".

"S hlubokým zármutkem oznamujeme smrt našeho drahého Charlieho Wattse," citovala AFP z prohlášení agenta. Hudebník zemřel podle prohlášení v poklidu v londýnské nemocnici obklopen rodinou.

Wattsův mluvčí již na začátku srpna oznámil, že se hudebník kvůli blíže neurčené nemoci nezúčastní turné Rolling Stones plánovaného na podzim. "Charlie podstoupil úspěšnou operaci, ale lékaři si myslí, že potřebuje odpočinek," uvedl tehdy.

Jeden z nejstarších členů Rolling Stones

Bubeník, jemuž bylo v červnu 80 let, byl členem Rolling Stones od roku 1963. Spolu s frontmanem Mickem Jaggerem a kytaristou Keithem Richardsem patřil mezi nejstarší členy slavné rockové kapely.

V roce 2004 se Watts léčil v londýnské nemocnici z rakoviny krku. Z ní se zotavil po čtyřech měsících léčby včetně šesti týdnů intenzivní radioterapie.

"Charlie byl velmi milovaný manžel, otec a dědeček a také coby člen Rolling Stones jeden z největších bubeníků své generace," uvedl Doherty. "Žádáme, aby v této těžké době bylo respektováno soukromí jeho rodiny, členů skupiny a blízkých přátel," dodal.

Související články

Další články