Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zemřela průvodčí z kultovního filmu Proč?: Herečce Milce Zimkové bylo 71 let

Milka Zimková ve filmu Proč?
Zdroj: Bonton
+ Dalších 6 fotografií
Úmrtí

V jednasedmdesáti letech zemřela slovenská herečka Milka Zimková. Do povědomí českých diváků se dostala hlavně snímkem Proč? z roku 1987, kde si zahrála průvodčí vlaku, v němž cestovali sparťanští fanoušci. O jejím úmrtí informoval slovenský portál Nový čas.

Slovenská herečka a spisovatelka Milka Zimková zemřela 30. května v nemocnici. Její úmrtí potvrdil bývalý manžel Ondrej Zimka a následně i dcera Milina, jak napsal slovenský portál Nový čas.

Zimková se narodila v roce 1951 ve východoslovenské obci Okružná. Na konci šedesátých let začala studovat herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Následně se věnovala monodramatům a psala si k nim vlastní scénáře.

Hrála průvodčí

Jako herečku si ji diváci zřejmě nejvíce mohou pamatovat ze snímku Proč?, který vyprávěl o divoké cestě sparťanských fanoušků vlakem na fotbalový zápas z Prahy na Slovensko. Zimková si ve snímku zahrála průvodčí, kterou rozdivočelí fanoušci v jeden moment málem vyhodí za jízdy z vlaku. Kromě ní se ve filmu objevili třeba Daniel Landa, Martin Dejdar, Jiří Langmajer nebo Jan Potměšil.

Herečka si však zahrála i v řadě dalších filmů jako třeba Pásla kone na betóne, ...koně na betóne, Sedmé nebe, Montiho čardáš, nebo Kosenie jastrabej lúky, jak píše ČSFD. Po delší herecké pauze se naposledy objevila v televizním dramatu Víta Olmera Modrý kámen z roku 2004.

Vémola v Clash of the Stars? Propadl bych se hanbou, říká jeho trenér a odmítá ho připravovat

Související články

Další články

Nejnovější kauzy