Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Zemřela představitelka babiček Marie Durnová. Hrála i v kriminálce Anděl nebo Policii Modrava

Marie Durnová ve filmu Spiknutie.
Zdroj: Profimedia
úmrtí

Herečka Národního divadla v Brně Marie Durnová zemřela ve věku 78 let. O jejím úmrtí informovalo divadlo na svém Facebooku. Durnová byla především divadelní herečka, zahrála si však také v seriálech Kriminálka Anděl nebo Policie Modrava.

Národní divadlo v Brně informovalo v neděli své sledující na Facebooku o smutné události. Ve věku 78 let zemřela herečka tohoto souboru Marie Durnová. Podle divadla její život vyhasl v neděli nad ránem.

S kuráží se vrhala do každé nové práce

Durnová byla především divadelní herečkou. Od dětského věku hrála v rodném Brně a následně i v divadle Jiřího Wolkera, divadle ABC, liberecké a pražské Ypsilonce, ústeckém Činoherním studiu, aby se následně vrátila opět do Brna. Mezi její významné role patří Babička v Jiráskově Lucerně nebo Vévodkyně z Yorku v Shakespearově Richardovi III.

Kromě divadelních prken se však objevila i před kamerou. Diváci ji mohou znát ze seriálů Kriminálka Anděl nebo Policie Modrava. Její poslední film pak byla pohádka Největší dar.

"S kuráží se vždy totiž vrhala do každé nové práce... byla to herečka velké citlivosti, nádherného hlasu a velkého srdce. Bude nám tu chybět, ale její "duše", jak říkala svým postavám, s námi zůstanou navždycky," uvedlo v nekrologu její domovské Národní divadlo v Brně.


Čauky lidi: Moje socky 3. Expremiér Babiš podpořil vztah Jaromíra Soukupa a Agáty Hanychové

Související články

Další články

Nejnovější kauzy