Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zemřela oscarová herečka Cicely Tyson: Dělala jsem to nejlepší, co jsem mohla, řekla před smrtí

Zemřela Cicely Tyson: Oscarová herečka zazářila ve filmu Černobílý svět
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
odchod
Ve věku 96 let zemřela hollywoodská hvězda a držitelka čestného Oscara Cicely Tyson. Smutnou zprávu o její smrti zveřejnil manažer v prohlášení na sociální síti. Cicely byla známá z mnoha oblíbených filmů, mezi nimi například Smažená zelená rajčata, Černobílý svět nebo Komedianti.

Herečka Cicely Tyson zemřela ve věku 96 let ve čtvrtek odpoledne. V prohlášení smutnou novinku oznámil její manažer. „O kariéru Cecily jsem se staral více než 40 let, byla to pro mě čest a požehnání,“ napsal.

Jen dva dny před svou smrtí Tyson natáčela interview pro show This Morning na televizním kanálu CBS, kde ji vyzpovídala moderátorka Gayle King. „Jsem ohromená každý den, kdy žiju,“ řekla herečka. „Mám tady ještě co dělat. Proto tu stále jsem,“ dodala.

Moderátorka se Cicely Tyson zeptala, za co by chtěla, aby si ji fanoušci nejvíce pamatovali. „Dělala jsem to nejlepší, co jsem mohla. To je vše,“ řekla skromná herečka, která hrála ve filmech, seriálech i divadelních představeních. Netušila, že o dva dny později už na ni fanoušci budou opravdu jen vzpomínat.

Kariéra

Cicely Tyson si mohou televizní diváci pamatovat například ze seriálů Krajní meze, Vražedná práva či Paní ministryně. Hrála ve velké spoustě filmů, jako jsou například Komedianti, Rozpoutané peklo, Smažená zelená rajčata, Gangster, Hodiny před popravou, Deník šílené manželky nebo Zkáza paní Grace, což je její poslední snímek.

V roce 2019 se Tyson dostalo obrovské poklony od celého filmového světa. Získala uznání v jeho nejryzejší podobě, tedy v podobě čestného Oscara, který je oceněním mimořádného celoživotního díla, výjimečného přispění filmovému umění a vědám nebo vynikající službě Akademii.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy