Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Zemřela Nina Divíšková: Nejmladší ze tří dcer jí posílá vzkaz do nebe, Jan Kačer trpí

Herečka Adéla Kačerová s tatínkem Janem Kačerem.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
zajímavosti

Odešla výjimečná herečka Nina Divíšková. S manželem Janem Kačerem spolu byli více než padesát let a mají tři dcery. Jejich nejmladší dcera Adéla Kačerová Kubačáková je také herečkou a s manželem, kterého měli rodiče Adély velmi rádi, vychovává dvě dcery.

Nina Divíšková měla s manželem Janem Kačerem tři dcery. Manželé byli několikanásobnými prarodiči, takže po ztrátě babičky truchlí i vnoučataV Moravskoslezském kraji se manželům narodily dcery Simona (59) a Klára (58). Následně se rodina přestěhovala v 60. letech na pražský Spořilov, kde rodiče přivedli na svět i dceru Adélu (45)

Na sociálních sítích informovala nejmladší dcera Jana Kačera a Niny Divíškové Adéla Kačerová o smrti své milované maminky. „21. června v pravé poledne odešla čistá a sladká naše milovaná máma Nina Divíšková.“

Dcera Adéla se po vzoru svých rodičů dala na hereckou dráhu. Se svým mužem vychovávají dvě dcery. V jednom z rozhovorů o manželovi Martinovi hovořil i sám Jan Kačer, který vyjádřil velký obdiv k tomu, jak své dcery vychovává.

Adéla hrála v divadle Na Zábradlí, v Činoherním klubu, v divadle Bez zábradlí a dalších. Potkala během své kariéry ty největší hvězdy a před deseti lety pro Novinky.cz sdělila: "Mám například zájezdové představení s Janou Brejchovou a Pavlínou Filipovskou a tam v šatně jen mlčím a poslouchám. To jsou úžasné dámy. Když mají náhodou náladu vzpomínat na svá krásná období, třeba na pana Wericha, já ani nedutám.“

Po studiích na DAMU odešla s manželem do angažmá do Českých Budějovic. „Koupili jsme malou chatu sedm km od Budějovic a celou dobu ji zvelebovali. Naučili jsme se spoustu věcí od sekání dřeva až po opravu střechy. Zjistila jsem, že je Martin neskutečně šikovný, což teď dokazuje i v domě rodičů, kde už několik let společně bydlíme.“ Manžel Adély Kačerové, která raději používá příjmení podle manžela Kubačáková, pro Novinky.cz prozradila, že s manželem milují potápění a že před lety dostali svatebním dartem koně, o kterého se starají. Před časem také řekla: „Vážíme si s manželem každého dne, kdy můžeme i s rodiči snídat na zahradě a pozorovat naše děti“.

Maminku Ninu celá rodina milovala, legenda Divíšková trpěla v posledních letech Alzheimerem, což rodinu stálo mnoho úsilí. Výborná herečka a žena s brilantním humorem byla se svým manželem Janem Kačerem více než padesát let a diváci jí milovali nejen v roli sympatické babičky ze seriálu Vyprávěj. Nina Divíšková začínala s kariérou v Ostravě, svou domovskou scénu měla však v Činoherním klubu. Hostovala také velmi úspěšně i v Dejvickém divadle. Mimořádnou roli ztvárnila ve filmu Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství, kde hraje matku Ivana Trojana.


Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy