Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřela nezapomenutelná čarodějnice paní Černá z Arabely: Janě Andresíkové bylo 79 let

František Filipovský jako Blekota, Jiří Lábus jako Rumburak a Jana Andersíková jako čarodějnice - silná trojka z pohádky Arabela.
Zdroj: Česká televize
+ Další 3 fotografie
úmrtí
Odešla dabérka, pedagožka a hlavně herečka Jana Andresíková, kterou si lidé mohou pamatovat hlavně jako čarodějnici paní Černou z velmi dobře známého seriálu Arabela. Hvězdě seriálu bylo 79 let a o její smrti informovala dcera Michaela.

"S bolestí v srdci oznamujeme, že nás dnes opustila moje maminka, herečka a pedagožka doc. Jana Andresíková," uvedla pro Blesk dcera herečky Michaela Binderová. Jana Andresíková zemřela ve věku 79 let. Úchvatná herečka se do pamětí diváků zapsala hlavně díky své roli čarodějky paní Černé v seriálu Arabela.

Kromě Arabely si ji však mohou televizní diváci pamatovat i z oblíbené komedie Zdeňka Trošky Kameňák Dostala roli vznešené Lady, která si žila jako královna.

Herečka a dabérka

Andresíková je původem z Kroměříže. Po vystudování JAMU v Brně odešla do Prahy a působila v Divadle za branou. Dlouhé roky pak předávala své zkušenosti na Soukromé herecké škole v Praze a na DAMU. Kromě herectví se věnovala také dabingu. Její hlas si můžete připomenout téměř pokaždé, když uvidíte ve filmu slavnou Whoopi Goldberg.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy