Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zemřela někdejší šéfka dívčího sboru Bambini di Praga Kulínská, její syn zneužíval sboristky

Blanka Kulínská a její syn Bohumil, který byl odsouzen za zneužívání sboristek.
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

V sedmaosmdesáti letech zemřela ve středu v Praze hudební pedagožka a skladatelka Blanka Kulínská, jak informovaly Novinky. V letech 1973–2011 byla sbormistryní sboru Bambini di Praga. Její syn Bohumil Kulínský vedl sbor od roku 1977 a následně byl zatčen za pohlavní zneužívání sboristek.

Blanka Kulínská se do povědomí veřejnosti nejvíce zapsala jako hudební pedagožka, skladatelka a sbormistryně souboru Bambini di Praga. V minulosti natočila desítky rozhlasových snímků, absolvovala koncerty a vystoupení po celém světě.

O jejím úmrtí informovala Stanislava Střelcová, jak napsaly Novinky. Podoba posledního rozloučení se stále řeší. V době smrti bylo Kulínské sedmaosmdesát let.

Její syn zneužíval sboristky

V listopadu 2010 obdržela od České hudební rady prestižní Cenu za celoživotní umělecký přínos k rozvoji dětského sborového zpěvu. Její kariéra se začala utvářet již ve velmi mladém věku. V devíti nastoupila do Kühnova dětského sboru a následně pracovala i pro Československý rozhlas.

V sedmdesátých letech založila se svým mužem Bohumilem Kulínským starším úspěšný pěvecký sbor Bambini di Praga a také soukromou Školu sborového zpěvu při Bambini di Praga.

Sbor se však stal předmětem kontroverze, jelikož byl její syn Bohumil Kulínský mladší, který školu vedl, odsouzen v roce 2008 za pohlavní zneužívání sboristek. Škola byla po téměř 40 letech v roce 2011 zrušená. Bohumil Kulínský mladší byl nalezen u sebe doma mrtvý v září 2018, jak napsal Blesk.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy