Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřela nejstarší obyvatelka Česka: Magdaleně Kytnerové bylo 108 let

Zemřela nejstarší obyvatelka Česka: Magdaleně Kytnerové bylo 108 let
Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
Smutná zpráva
Ve věku 108 let se k věčnému spánku uložila nejstarší obyvatelka České republiky Magdalena Kytnerová. Smutnou zprávu přinesla Česká televize. Paní Kytnerová byla prý do posledních chvil plná života, i když ji oslabila vážnější nemoc.

Magdalena Kytnerová se narodila 17. března 1911. Když jí bylo 7, její rodiče zemřeli na španělskou chřipku a tak se jí ujali příbuzní z Vysočiny. V roce 1942 se vdala a s manželem odešla do Brna, kde dlouhá léta vařila ve vojenské akademii.

„Vždycky jedla, na co měla chuť. Žádné diety. Nejraději dobroty ze zabijačky. Miluje i buchty. Nedávno ji potrápila vážnější nemoc a oslabila ji. Ale jinak jí hlava stále dobře myslí. Ven z bytu již proto nevychází, ale v televizi pravidelně sleduje oblíbené pořady – kvízy, drby o hercích i sportovcích a denně čte noviny. Zajímá se stále o veškeré dění,“ řekla na oslavě 108. narozenin paní Kytnerové její snacha.

Magdalena Kytnerová žila v Kroměříži, kde jí k narozeninám před časem gratuloval i sám starosta. „Životní elán a přehled paní Kytnerové jsou obdivuhodné. Měl jsem tu čest se s ní setkat už potřetí a stále mě okouzluje svou bezprostředností, vtipem a zájmem o dění ve svém okolí,“ uvedl Jaroslav Němec pro Kroměřížský deník.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy