Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Zemřela nejstarší královna krásy (†97): Odmítala nosit plavky a pomáhala vojákům

Soutěž krásy v Americe v současnosti.
Zdroj: Profimedia
Smrt

Jo-Carroll Dennison byla ještě pár dní zpět nejstarší přeživší ženou, která byla korunovaná na Miss America. Nyní ve věku úctyhodných sedmadevadesáti let zemřela. Nezisková organizace Miss America to zveřejnila na svém Instagramu.

Američanka Jo-Carroll Dennison se narodila v roce 1923 ve Florencii v Arizoně. Nejdříve získala titul Miss Texas a ve svých osmnácti letech se mohla pyšnit korunkou Miss America. Právě organizace Miss America přinesla informaci o jejím úmrtí na Instagramu.

Byla známá také tím, že během své roční vlády jakožto Miss odmítla nosit plavky na pódiu a předvádět se v nich. „V roce 1942 měla být soutěž o vzhledu. Nikdy jsem si však nemyslela, že bych vyhrála kvůli tomu, jak jsem vypadala,” prozradila ve svých memoárech.

Navštěvovala vojáky

Kromě toho, že odmítla nosit plavky, během druhé světové války navštěvovala vojáky v nemocnicích a pomáhala s prodejem válečných dluhopisů. Podle ní na vojáky navíc stejně nejvíce zapůsobila vlastenecká symbolika jejího titulu než to, že by na sobě měla mít plavky. „Tohle byla jejich vize demokracie, kvůli které se jim rozbušila srdce a chvěla těla,” nechala se slyšet před časem.

Jako mnoho dalších královen krásy té doby podepsala i Dennison smlouvu s agenturou, která jí nabízela filmové role. V roce 1954 se provdala za producenta a režiséra CBS Russella Stonehama, ale na začátku osmdesátých let se rozvedli.

Bývalá Miss America zemřela 18. října v úctyhodných sedmadevadesáti letech. Zůstaly po ní dvě děti.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy