Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřela nejstarší česká herečka (†103): Její kariéra skončila pod jevištěm!

+ Další 3 fotografie
Smutná zpráva
Do divadelního nebe odešla vůbec nejstarší česká herečka Žofie Trnková (†103). Začínala v kočovném divadle, její obdivuhodná kariéra ale skončila neslavně. Na stará kolena už nehrála, místo toho během představení stávala pod jevištními prkny.

Nejstarší česká herečka Žofie Trnková (†103) naposledy vydechla v sobotu. Smutnou zprávu ve středu přinesla Herecká asociace, jejíž členkou byla Trnková dlouhá léta.

Začínala v Bittlově kočovné společnosti, odkud posléze odešla do Vesnického divadla Jindřicha Plachty. Nejdéle však působila v Horáckém divadle Jihlava. Její úctyhodně dlouhá kariéra neskončila na jevišti, nýbrž pod ním. Svou divadelní službu totiž završila jako nápověda v Městském divadle v Kolíně.

Poslední roky života trávila Trnková v domově pro seniory nedaleko za Prahou. Zároveň je jedinou českou herečkou, která se dožila stovky. Pohřeb bude neveřejný, rodina se chce rozloučit pouze v úzkém kruhu nejbližších.

Mohlo by vás zajímat

Další články