Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zemřela nejslavnější česká kočka: Micka manželům Pavlovým umetala cestu na Hrad

Micka zemřela.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Facebook P. Pavel
+ Dalších 10 fotografií
Kočka

Na Pražském hradě je smutno. Prezident Petr Pavel a první dáma Eva Pavlová přišli o svou kočičku Micku, která se velmi často objevovala také v prezidentské kampani. Byla to chlupatá hvězda jejich sociálních sítí. Pod svá křídla si ji prezidentský pár vzal v roce 2012, po zdravotních problémech ale kočička v dubnu tohoto roku zemřela. 

Kočka Micka byla hvězdou sociálních sítí. Během prezidentské kampaně Petra Pavla se s ním často objevovala na snímcích a budila pozitivní reakce. Byla tak slavná, že má dokonce i svou stránku na Wikipedii.

Prezidentský pár si vzal Micku k sobě v roce 2012. Byla nalezena v závěji a kvůli nepříznivým podmínkám přišla o část ocasu. Pavlovi se jí však ochotně ujali a měla se u nich velmi dobře. Byla doslova miláčkem rodiny.

Micka zemřela

V dubnu tohoto roku první dáma Eva Pavlová informovala o tom, že Micka onemocněla. „Vím, že jsem teď nebyla příliš aktivní, nicméně nemoci se nevyhýbají ani chlupatým členům rodiny, o které se také musíme starat. Micka vyžaduje už několik dní péči a já bych si moc přála, aby mohla brzy opět sama pobíhat venku,“ psala před třemi dny k příspěvku na Instagramu.

„Mít zvířátko je radost, spoustu nám toho dávají, mnohdy bychom se od nich mohli učit, ale zároveň je to závazek. To, že se o ně staráme více v době, kdy jim není “do skoku” je to nejmenší, co jim za jejich službu pro nás můžeme dát,“ dodala. Blesk následně zjistil, že Micka bohužel zemřela.

V galerii si připomeňte nejlepší snímky nejslavnější kočky Česka.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy